| cristinutza07 a întrebat:

Vreau urgent niste statusuri de prietenie ofer fundita

Răspuns Câştigător
| DaNtE a răspuns:

Nu Te Mai GanDi CiNe, CoOm A GreSit Nu Te Mai GanDi . CiNe A PlaNs CaNd CelAlaLt A ZaMbiT InsiSta Sa CreZi . Ca Are SuFleTh Ptr U Si AsTa Nu PoTsi S`o VeZi !

CaTeOdaTha O PrIviRe SpoOne Mai multHe DeCat O Mie De CuVinThe`Iar CaTeOdaTha AsCunDe O Mie De SeCreThe. ""

Nu SunTh - PERFECTH - ! - - > ? < -- Dar De Ce M`As ScHimBa DaCa PrIeTeNiI Mei Ma IubEsc Si Asa ? ! \"

Nu Privesc In Spate, Las In Urma Tot Ce A Fost Eu Incercam Sa Ma Ridic, Ea Ma Tragea In Jos Dar Nu Cedez, Plang Cat Inca Mai Pot . Ca Mine Sunt PuTsiNi, Dar Ca eA Sunt ToTe.

NuMah` DoPa InViDiA AlToRa ItSi PoTsI Da SeaMa De Pr0pRiA Uh` VaLoArE. j [ ]"

CaNd DoI OaMeNi Se UbSk Qu AdeVaRaTh FuCk ToTh PoSiBiLu` Sa UiThe Ce S`a InTamPlaTh. Ca DoI CoPiI Ei Din CaNd In CaNd Se My CeRtAu Ji ToTh Ca DoI CoPiI Se ImPaCaU.

Uh` CrEzI Ca ViAtSa PoTsi Sa Mi`o ConDuCi . Nu`Mi EjTi DaDaCa. CreZi Ca Ma EduCi si . Nuh SunTh NaIvV . Te RePr0fiLeZ. Mai BiNe PlEaCa ! ) [\ /]"
1. AZI NU!

2. Nervi, DND !

3. Nu te risca. Ignore iminent !

4. DND aka Do Not Disturb. Capisci ?

5. Nervos, nu-i raspund nici la Cristos.

6. In padurea cu alune aveau casa 2 pitici, vine pupaza si spune…MARSH…MARSH… in *** de aici !

7. Nu sunt pentru nimeni, asa ca DND.

8. Nu fortza ca iei ignore. Pusi.

9. DND… f*t mushte… bazai?

10. Nu deranja nu am chef de nimeni in caz contrar TE DAU DRACU!

Bonus: Cica au pus turcii la intrarea in moschee un cuvant scurt neinteles nici de cei mai mari intelepti : ‘DND’
1.Bagarea in seama se pedepseste cu IGNORE !
2.Azi nu am chef de nimeni.
3.N-am chef de tine ! nervi !
4.Azi sunt balos.DND nervi !
5.Nu sunt pentru nimeni, asa ca DND.
6.Nu te risca. Ignore iminent !
7.Fiecare mass se pedepseste azi cu IGNORE.Cine da primul ?
8.Nu fortza ca iei ignore. Pusi.
9.Nervi !Completez lista de ignore,ma ajuti ?
10.Un singur BUZZ te poate costa un IGNORE,te risti ?

"!n luCruR! s!mplE` ma reGaSesC.j! cand zaMbesc si! cand tra!eSc [;x]

nici azi nu s-a inventat un baiat kre merita tot ce are ea de dat ""…->…eu pOt sa am o Lume inTreaGa la degeTu` miC … daR Tie curvO un aLT deGeT iTi dediC [ __|__ ] •

"Si` te`nteleg` . Sau` macar incerc sa ma prefac` . M`am saturat sa aud mereu` " Imi pare Rau N`am Sa Mai Fac " •"love struck !~"

"Ea nuu` se compara cu restuu` . E tot ce`ai visat` . Ai o viatsaa` normalaaa`!? . O sa ti`o dea pestee` cap`!

Nu asta vroiam sa spun ,vroiam sa spun cu totul altceva . . da` mi-am pierdut ideea in timp ce ma gandeam la ea . . !

♦ Alb in0cent ♦ r0suu` pasi0nal si`un gram d verde ♦ ExTrAoRdInAr !

Ai o întrebare ? Da.Poţi să taci. winking

N-am sa ma joc cu dragostea Tu m-ai făcut sa cred in ea Ce mult as vrea Când ma trezesc S-aud in șoapta Un te iubesc"

Ştii că e fără control şi totul se admite p`aici. Faci ce vrei când vrei, fără să te complici şi zici: fără regrete, fără defecte, fără idei preconcepute! Doar clipe frumoase şi plăceri mai multe .

Prieteni falsi ce m-au ajutat ce sunt să fiu, i-am numărat pe un singur deget, pe cel mijlociu.

Tu vrei să`mi explici mie ce? Tu nici nu ştii cum e,Tu nu faci diferenţa între iarbă şi Vitamina C.

Nu mă interesează ce crezi tu, nu te cunosc ;;].E O tzara libera .decii .esti liber sa fii prost :*

Pt. tne t0tu` are un pretS, familia 0are cat?TrezeSte`te 0data, viatSa e mai mult d` atat!

Incerk s` ma apr0pii sa`tsi v0rbesk, spun lucruri reale atunci cand glumesc .Te r0og asculta`ma, nu pleca, nu t` speria, t` r0og priveste`ma, ramai asa ;

@.Chiar crezi ca imi pasa? Iubesk din nou,zambesk din nou E ce conteaza.

Esti p` primul plan, vei fi p` primul plan mereu . Sh cand esti departe esti aici, in sufletul meu

• Nu visam mashini luxoase • Nici castele din povesti • Trezeste`te baiete • Q astea nu ne cuceresti ! •"

• Facem tot ce stim si nu ne oprim • Traim viata din plin • Facem ce stim •

~ Daca vrei sa plangi fa`o singur in casa nu spune nimanui.Fiindca oricum nu`i pasa .Fiecare pentru el... Toti se mananca intre ei. Iar prietenia valoreaza 150 mii lei `

★ o vOrba de pe sTraDa O sTiu ToTi ai mei … " ceLe mai muLte TarFe nu~s FeMei " ★

Pozele vorbesc, nici ale mele nu tac.Bă Amii` bagă-ti dracu odata mintile in cap waiting !

Imi spui: "GandestiBine" ...Ai fi shocat daca`i stii ce gandesc despre tine

Te apasa aCum ConstiinTza Care inCă Te mai minTe . sh nu'i nimeni Lângă Tine Care să Te aLinTe , InConjuraT de oameni Care, inCaLCă juraminTe

"Nu`i asa ca e frumOasha :-> ? Nu`i asa ca e dulce ? love struck Daca t`uiti atent la ea batting eyelashes Direct la draqu t`duce `laughing))`!"

"Am FOst proasta `Sh`am gresit . Sh` acum ma pij phe TOti tovaRash`ii care m`au Folosit big grin"

Esti ca un hObby,ca O plaCere d` tOp…DiferentSa eSte ca ew te-a tSinut tOt aceSt timp p` primu` lOc

Nuмi pasa мiє cє zicє luмєa...Luмєa`i proasta si`o sa fiє iиtotdєauиa...

Ca să-ţi atingi obiectivele trebuie să fii un visător…. Aşa că nu mai pierde vremea, trimite totul la naiba şi du-te să te culci !laughing

Mi'a spus cineva, o vorbă odată: "Prinţeso, nu plânge că viaţa nu te aşteaptă" !\"

♥Trag un zambet fals pe care toata lumea`l crede, numai ca sa-i arat prostului ce pierde ! ♥``

``♥ i n t r e v i s s i r e a l i t a t e ♥``

Gen : Suferim De noi; ) Si ne pisam pe voi!

faʼnłεzzzie☼Genul de fata, intelegi tu. daca e loc spune: de ce nu?! Se tine bine si e bine de tot. si stie sa profite atunci cand stie ca e loc!

Sunt asa cum nimeni n`ar vrea sa fie ` sunt eu si atat ! cu nimic mai speciala` cu nimic mai deosebita doar diferita !

Nu'l lasa sa plece de lânga tine, Fa'l sa uite ca ai gresit si iubeste'l, Pt. ca el va fi mereu lânga tine !

Ești conștient că nu e un jOc: ).Ea e pe bune:X .și nu e pasiunebatting eyelashes.O ai ca slbăiciune :X

te.super.mega.extra.ultra.iubesc.

| Nuu` rezolvi nimic! Injuri fara rost, injur`o pe mata ca ea te-a crescut prost.| tongue

->…Imi spun : "Nu-mi pasa!" cand poate ma doare, inima-mi plange dar eu rad mai tarehappy

Esti tare-n gura cand e multa lume.Dar cand sunteti doar voi doi, ii spui ca au fost doar GLUME!

O aluzie discreta. Pluteste. O idee. O nemultumire. O tradare. O impresie. O poveste despre ceva. Impresii. Impresii. Si daca este adevarat?

E un alt apus de soare, frăţioare, ştiu că doare tare ! Capu` sus , nu lăsa nimic să te doboare .

e pentru tine :X pentru tine:X ti-am mai zis ce e facut sa tzina tzine !

esti proastaa` daca ai impresia ca-mi faci vreun rau ` . r0stindu`mi numele ,îl facii uitat pe al tau smug

vrei sa ma schimbi?schimba`te tu primul.tu esti personajul,eu fac filmul

Ia'ma de mana si sa facem o plimbare

Sa fii doar u cu mine

Pan` la rasarit de soare.

Fara prieteni,fara bani,fara timiditate.

Fara telefoane mobile.si-apeluri ratate

Vreau Lume Numai Pentru Mine!

Nu'mi place sa mi se spuna ce ar trebui sa'mi placa Nu'mi plac cei care vorbesc cand ar trebui sa taca Nu'mi place sa mi se spuna ce ar trebui sa fac Nu imi place sa renunt la ceva sa fiu pe plac

Umblai cu el . stateati impreuna . Mie`mi ziceai ca ma iubesti . Ha,ha ce gluma bunaaa

Iti dau un singur mesaj de adio plin de bucurie si-ti doresc sa ai parte de tot ce mi-ai facut tu mie

Am fost mintzit,.inselat si iubit.Dar degeaba.vorbele ei imi lipseau.Mangaierile si alintarile ei." Pacat ca ai distrus o iubire adevarata si care ma durut mult .Asta e.Totul s-a pierdut in urma ta.Ai fost chiar cu "prietena" mea

←♥→Nu Te CAuT nU TE SuN . Nu cA sA mA rAzBun …

DoAr pT SiMpLu FaPt Ca te ubEsC . J nU vReAu SaTi aRaT←♥→

←♥→Mersul ei de scena Te baga in dilema Vorbeste ca O profesoara cu un cuvant te baga`n Boala pozeaza pozitzii proprii… iar voi TARFELOR da-ti Copy←♥→

←♥→Fetele dulci sunt facute din miere si dulceata, iar fetele rele din J&B si gheata←♥→

←♥→Lumea in care ma invart… va ispiti mereu… si poate voi gresi din nou… Eu nu fur inimi… LE PRIMESC CADOU !←♥→

←♥→Uita-te atent, nu insistent priveste dar nu atinge te pot respinge viseaza doreste oricum in realitate nu ma poti atinge !←♥→

←♥→Nu ma doare ca vorbesti prea mult atat timp cat nici tu nu te superi ca nu te ascult←♥→

←♥→Nu’s fitos prea putin imi pasa uita’te la tine si apoi vorbeste de mine ! Ati uitat: AM TUPEU Ramane-ti in spate CA IN Fata SUNT EU !←♥→

Sunt Simpla. Dar Prea Complicata, Iubesc Dar Urasc Iubirea.Ador Soarele Dar Inteleg Ploaia. Sa Nu-Mi Faci Rau. Sunt Atat De Inofensiva Incat O Sa-Ti Para Rau

ή.ø sa tє miήt faci` paяTє diή viªtª` mєª. stii` biήє pєήtяu tiήє tøt ªS` dª. :`x . ήimic . яǻu ήu sє v.ª` iήtǻmpℓª dªcǻ`ªm` uή vªgabønt iή pяєejmª` mea

Si orce sar intampla.scumpule nu uita! eu voi fi langa tine ca sau voia ta

Miroase tare e de la marijuana
e bun rece este timisoreana.
se canta bine cu totzi sa trigam tare
sa vada lumea caini in deplasare

Pune jointu' in gura, viseaza.

Marijuana, cea mai fidela fata,

Dupa cum probabil stii, nu te lasa niciodata

Marijuana e viata mea
mio trag cand te vad cu ea
alcolu sperantza mea
beau mereu
pentru a visa

Imi Amintesc`cand Minteai`!Promisiuni Imi Faceai.Si Toata Lumea Te Credea`cand Spuneai K Sunt Printul Pe Care IL Visai.Dar Vremea Ta A Trecut.N`ai Obtinut Ce`ai Vrut!"

Te`ai IndragOstit de `UN sqmp gOlanas`! Da` el nu Te vrea Iti face viata amaRa !

4 răspunsuri:
| Ralluuuuu a răspuns:

1. Prietenia este încercarea prin care se măsoară un om.

2. Prietenia înseamnă un suflet în două trupuri.

3. Prietenia este o haină valoroasă care se curăţă când se murdăreşte, nu se aruncă la prima pată.

4. Prietenia este… tipul de dragoste pe care ne închipuim că o trăiesc îngerii.

5. Prietenia este umbra serii, care se înteţeşte odată cu apusul soarelui vieţii.

6. Prietenia este închisoarea sufletului de bună voie în trup străin.

7. Prietenia este confortul inexprimabil de a te simţi în siguranţă cu o persoană, fără a trebui să-ţi cântăreşti gândurile, nici să-ţi măsori cuvintele.

8. Prietenia este un blând angajament al inimii.

9. Prietenie înseamnă să fii alături de prieteni nu când au dreptate, ci când greşesc

10. Prietenia este una din mângâierile vieţii.
11.O simpla comparatie intre prietenii adevarati si prietenii falsi
12.Prietenii adevarati te critica sa nu cumva sa ti-o iei in cap, prietenii falsi te lauda ca sa te faci de rahat…
13.Prietenii adevarati sunt langa tine la bine si la greu, nu te lasa cand ai probleme, prietenii falsi sunt cu tine la bine, la greu dispar cand ai probleme, se fac ca nu te cunosc.
14.
Prietenul adevarat iti spune nu mai bea, prietenul fals iti da sa bei pana cazi in cap…
15.

Prietenul adevarat nu profita de tine, prietenul fals si-ar da in cap ca sa ii dai si lui ceva…
16.Prietenii adevarati mi-au spus pe fata ce au avut de zis, prietenii falsi pe la spate m-au barfit.
17.Prietenii falsi sunt exact ca buruienile, ii intalnesti la tot pasul!
18.Cu indiferenta ta m`ai facut tare.Acum nu`ti convine dar incet incet calc pe urmele tale.
Si abia acum vezi si u ca indiferenta doare
19.Ma pot increde mai mult in dusmani cinstiti decat in prieteni fal
20.Un cerc de prieteni nu se face cu compasu
21. Un prieten adevarat trece si prin fac

Sper ca te-am ajutat fundita?

| Roooxy a răspuns:

Nu rupe firul unei prietenii, caci, chiar daca il legi din nou, nodul ramane.
Nimeni nu poate trai fara prieteni, chiar daca stapaneste toate bunurile lumii.
A avea un prieten este mai vital decat a avea un inger.
Prietenii mei nu sunt multi, dar sunt nenumarati.
Placerea adevarata este de a sta cu cineva la masa. –
Prietenia este, in primul rand, pacea reciproca si zborul spiritului pe deasupra amanuntelor vulgare.
Ospitalitatea, curtoazia si prietenia sunt intalniri ale omului in om.
Nu prea stiu de ce-ti scriu. Simt ca am mare nevoie de o prietenie carea sa-i incredintez nimicurile ce mi se intampla. Poate ca-mi scriu chiar mie.
Nimic, niciodata, nu va inlocui pe camaradul pierdut. Caci nu pot fi creati vechi camarazi.
Nu cunoastem decat ceea ce imblanzim. Iar oamenii nu mai au timp sa cunoasca nimic. Cumpara lucruri gata facute de la negustori. Si cum nu exista negustori de prieteni, oamenii nu mai au prieteni.
Nu are nicio noima sa cersesti prietenia.
Un prieten este cineva care are aceeasi dusmani ca si tine.
Prietenia nu rezista nici un jigniri, nici in infrangeri. Ea moare.
Prietenul nu iubeste prietenul, ci obiectivul prieteniei.
Imi place sa stiu totul despre noii mei prieteni, dar nimic despre cei vechi.
Prietenia este egalitate armonioasa.
Prietenia inseamna a fi frate si sora, doua suflete ce se ating fara sa se confunde, doua degete ale aceleiasi maini.
Prietenia este inchisoarea sufletului de buna voie in trup strain.
E mai rusinos sa nu ai incredere intr-un prieten decat sa fii inselat de el.
E bine sa te induiosezi de nenorocirea prietenilor tai, dar mai bine este sa le vii in ajutor. –
Virtutea este fundamentul amicitiei; pentru a o pastra nu este nevoie decat de caritatea reciproca. Aceasta este simpla si nu are nevoie de farduri, nu cere nimic din cele exterioare. Si daca ea gaseste multe avantaje fara a le cauta (caci cine ar putea enumera foloasele si farmecele prieteniei?), caritatea n-are nevoie de stimuli exteriori, este multumita de ea insasi, ea este pentru sine un pinten si o recompensa.
Acordul felului de a gandi naste prietenia.
Frecventarea prietenilor sa-ti fie ca o scoala si convorbirea cu ei, invatatura. Fa-ti din prietenul tau un invatator si uneste prin el foloasele intructiei cu placerea conversatiei.
Alaturi de un prieten adevarat este cu neputinta sa ajungi la neznadejde.
Prietenia indoieste bucuriile si injumatateste necazurile.
Prietenia inseamna un suflet in doua trupuri.
Tine-ti prietenii aproape, iar dusmanii – si mai aproape.
Vor exista mereu oamenic are te vor rani, asa ca trebuie sa-ti pastrezi increderea si doar sa ai mai multa grija in cine ai incredere si a doua oara.
Un prieten adevarat te prinde de mana si iti atinge inima.
Fereste-te deopotriva de prietenia dusmanului si de dusmania prietenului. –
Un prieten seamana cu o haina. Trebuie sa-l parasesti inainte de a se fi uzat. Daca nu, te paraseste el.
Nu-ti ofensa prietenul, imprumutandu-i merite daruite de noi. –
Un bun si sigur prieten e constiinta ta: n-o ucide, ci las-o sa moara odata cu tine.
Cainele ar fi cel mai bun prieten al omului, daca ar avea parale. –
Exista intotdeauna un mic gol in prieteniile cele mai depline, ca in ou.
Prietenia = O nava destul de mare pentru a duce doi insi pe vreme frumoasa, dar numai unul cand e vreme rea.
Un prieten de interes este mai primejdios decat un vrajmas.
Impartasirea bucuriilor, nu a suferintelor, creeaza prietenul.
Nu trebuie sa-ti faci prieteni decat dintre oamenii care muncesc. Omul lenes este periculos pentru prietenii sai, caci el, neavand ce face, vorbeste despre ce fac si ce nu fac prietenii sai, se amesteca in treburile altora si devine inoportun: iata pentru ce trebuie sa fim destul de intelepti ca sa nu ne legam decat de oamenii care muncesc.
Fiecare repeta, dupa Aristotel, ca nu exista prieteni si fiecare, in particuar, sustine ca el e un bun prieten. Aceste doua afirmatii atat de contradictorii se bazeaza foarte probabil pe faptul ca pe taramul prieteniei exista multi ipocriti si multi oameni care nu se cunosc pe ei insisi.
Cei rai nu au decat partasi; voluptosii, tovarasi de orgii; oamenii de afaceri, asociati; oamenii politici aduna pe nemultumiti; cei mai multi oameni fara ocupatie au relatii, principii au curtezani; doar oamenii virtuosi au prieteni.
Ma pot increde mai mult in dusmani cinstiti decat in prieteni falsi.
Prietenia dintre frati seamana cu lemnul de aloe, care nu se vede inflorind decat o data la o suta de ani.
Prietenii de ocazie i-am gasit asemanatori cu randunelele, care vin primavara si pleaca atunci cand incepe frigul.
Un om nu poate sa-i vorbeasca fiului sau decat ca un tata; sotiei sale, decat ca sot; dusmanului sau, decat in termeni corespunzatori; in timp ce un prieten le poate vorbi dupa cum impune situatia, nu dupa cum i se potriveste persoanei.
Ah, prieteni! Nu exista prieteni.
Un prieten, cand e un om, intrece si pe-un frate.
Cand ai facut avere datorita bunelor servicii aduse de un prieten, sfatul cel mai sanatos este sa te descotorosesti de el.
In prietenie, la fel ca si in dragoste, adesea te fac mai fericit lucrurile stiute, decat cele pe care nu le cunosti.
Intr-o prietenie, lucrul cel mai greu nu este de a ne da pe fata defectele dinaintea unui prieten, ci de a-l face sa si le vada pe ale lui.
Prietenia e lucrul cel mai greu de explicat. Nu este ceva ce se poate invata la scoala. Dar daca nu ai invatat ce inseamna prietenia inseamna ca nu ai invatat nimic. –
Drumul catre casa unui prieten nu e niciodata lung.
Cand nu mai am putere inchid ochii si realizez ca prietenii mei imi sunt energia mea.

| thegazette a răspuns:

Prietenia se masoara doar in amintiri,voie buna,liniste si iubire,prietenia inseamna iubirea suprema, cel mai valoros lucru, cea mai deschisa comunicare, adevarul cel mai sever, cel mai sincer sfat si cea mai mare comuniune de ganduri de care sunt capabili femeile si barbatii.Nu exista iubire mai mare si mai puternica decat cea pe care o exprima prietenia, un lucru bun devine mai bun si mai frumos daca poti sa-l imparti cu prietenii.(sper sati placa)

| cristinutza6661 a răspuns:

*Daca ai nevoie de prietenia mea si ne despart 100 de pasi, fa tu primul pas si le voi face eu pe celelalte 99 pentru tine.

*Un iubit te poate injunghia in inima, un strain in fata, un prieten pe la spate. Dar prietenii adevarati nu poarta cutite la ei. (A boyfriend stabs you in the heart, a stranger stabs you in the front, a friend stabs you in the back, but best friends don’t carry knives.)

*Prietenii adevarati sunt ingeri, chiar daca au uitat sa zboare…

*Un prieten adevarat e greu de gasit, si mai greu de parasit si imposibil de uitat. (True friends are hard to find, harder to leave and impossible to forget.)

*Daca saruturile sunt valuri/ Iti voi da o mare./Daca imbratisarile sunt raze/ Iti voi da un soare./ Daca prietenia ta e o stea/Iti voi darui toata galaxia /Pentru ea.

*Sunt inconjurata de ingeri. Ii numesc simplu PRIETENI. (I’m sorrounded by angels. I call them FRIENDS.)

*Dintre toti cei care vor intra in viata ta, numai prietenii adevarati vor lasa urme in inima ta. (There will be many people who will walk in and out of your life but only true friends will leave footprints behind.)

*Un prieten adevarat e acela care iti accepta trecutul, te sprijina in prezent si te incurajeaza in viitor. (A friend is someone who accepts your past, supports your present and encourages your future.)

*Prietenia este ca relatia dintre mana si ochi. Cand mana se raneste, ochii plang. Si cand ochii plang, mana le sterge lacrimile. (Friendship is like the relation between hands and eyes. When the hand gets hurt, the eye cries, and when the eye cries the hand wipes its tears.)

*O prietenie care ia sfarsit n-a existat de fapt. (A friendship that can end, never really began.)

*Nimic nu-ti poate schimba mai mult parerea despre un prieten ca succesul. Al tau sau al lui. (Nothing changes your opinion of a friend so surely as success: yours or his.)

*Prietenii vin si pleaca, dar pe cei adevarati ii pastrezi toata viata.

*Drumul spre casa unui prieten nu este niciodata prea lung. Ca si calea spre inima sa. (The road to a friend’s house is never long.)

*Un prieten adevarat crede in tine atunci cand tu ai renuntat sa mai speri. (A friend is one who believes in you when you have ceased to believe in yourself.)

*Fereste-te de explicatii. Dusmanii oricum nu te vor crede, iar prietenii nu au nevoie de explicatii. (Never explain–your friends do not need it and your enemies will not believe you anyway.)

*Never forget the people who made you who you are.*She’s my best friend. Break her heart and I’ll break your face!

*Cel mai bun accesoriu pentru o fata: prietenii ei. (The best accessory a girl can have: her best friends.)

*Laughing until your stomach hurts is what friends are for.

*E mult mai usor sa transformi prietenia in dragoste decat dragostea in prietenie. (It’s much easier to turn friendship into love, than love into friendship.)

*You know you’ve got the greatest friends when the only time they make you cry is when you’re laughing too hard.

*Friends are forever. Boys (girls) are whatever.

*Good friends don’t let you do stupid things… alone.

*A true friend is like a good bra: supportive, hard to find and close to your heart.

*A best friend is like a 4-leaf clover, hard to find, lucky to have.

*Friendship is like China bowl: once broken, can be mended but crack is still there.

*A friend is one who knows you and loves you just the same.

*A friend is one who knows us, but loves us anyway.

*Nu-mi spune cum sa-mi aleg pretenii. Ma pricep la asta. Ca dovada, te-am ales pe tine.

*Un prieten vede tristetea din ochii tai, in timp ce ceilalti se lasa pacaliti de zambetul tau.

*Cel mai bun motiv sa mergi la scoala: prietenii.