| alleluiah a întrebat:

URGENT!
Vreau statusuri cat de dure posibile despre prietenie! Orice e pun...DUR sa fiewinking
URGENT!

Răspuns Câştigător
| Zâmbett a răspuns:

Devaraţii prieteni sunt aceia care se află alături de noi atunci când ni se întâmplă lucruri bune şi se bucură de victoriile noastre. Falşii prieteni apar în momentele grele, cu mutra plouată, "de solitaritate" cu noi, dar de fapt suferinţa noastră îi consolează pentru viaţa lor mizerabilă.
rietenii adevarati te critica sa nu cumva sa ti-o iei in cap, prietenii falsi te lauda ca sa te faci de rahat…
Prietenii adevarati sunt langa tine la bine si la greu, nu te lasa cand ai probleme, prietenii falsi sunt cu tine la bine, la greu dispar cand ai probleme, se fac ca nu te cunosc.
Prietenul adevarat iti spune nu mai bea, prietenul fals iti da sa bei pana cazi in cap…
Prietenul adevarat nu profita de tine, prietenul fals si-ar da in cap ca sa ii dai si lui ceva…
Prietenii adevarati mi-au spus pe fata ce au avut de zis, prietenii falsi pe la spate m-au barfit.
Mi-am ingropat vise, sperante,
Intr-o falsa prietenie.
Am constatat
Pretenul` cel mai apropiat
Plin de invidie m`a tradat
Prietenii rămân prieteni. Cei care nu rămân... înseamnă că n-au fost!
Un prieten de interes este mai primejdios decat un vrajmas.
Fereste-te deopotriva de prietenia dusmanului si de dusmania prietenului.
Prietenia indoieste bucuriile si injumatateste necazurile.
Ma pot increde mai mult in dusmani cinstiti decat in prieteni falsi.
Tradarea, acest cuvant prea greu prelins pe obrazul unui neinsufletit ataca si cele mai intunecate colturi ale unui suflet pur si nebiruit de nici o atingere!
Mi-am ingropat vise, sperante,
Intr-o falsa prietenie.

Am constatat
Pretenul` cel mai apropiat
Plin de invidie m`a tradat

Prietenii rămân prieteni. Cei care nu rămân... înseamnă că n-au fost!

Un prieten de interes este mai primejdios decat un vrajmas.

Fereste-te deopotriva de prietenia dusmanului si de dusmania prietenului.

Prietenia indoieste bucuriile si injumatateste necazurile.

Ma pot increde mai mult in dusmani cinstiti decat in prieteni falsi.

Un om a spus candva o vorba mare. iarta'ti dusmanii ca sa ii enervezi mai tare!

Învaţă să învingi lacrima cu un zâmbet chiar şi atunci când doare. Învaţă să uiţi de prietenii ce te-au trădat şi gândeşte-te la cei care nu au făcut-o
Drumul catre casa...
"Plaseaza-ti idealurile suficient de inalt, ca sa te inspire, si suficient de jos, ca ele sa te incurajeze la fapte."
In viata nu ai nevoie decat de ignoranta si incredere. dupa asta succesul e garantat."
Ambitia este calea catre succes, iar perseverenta este motorul care te duce direct acolo."
Razi tu intai de tine, inainte sa poata altii sa o faca!"
A muri nu inseamna a fi invins. Dar a trai invins si fara glorie inseamna a muri in fiecare zi."
iertati-va dusmanii, dar nu le uitati numele." (John F. Kennedy)
Cand nu ti-a mai ramas nimic decat Dumnezeu, atunci ai realizat pentru prima data ca Dumnezeu iti este indeajuns!
° •.:x Urasc oamenii falsi, care nu vad dincolo de aparente, oamenii plictisitori cu care nu ai ce sa vorbesti, sa glumesti..., oamenii lingusitori, care iti sunt prieteni doar cand au nevoie de ceva. E chiar atat de greu sa fim diferiti?
...un sprijin intr-un moment delicat al vietii cuiva face mai mult decat o mie de cadouri, un zambet dat din inima si o privire plina de mandrie sunt adevarate alinari ale sufletului.
♥ Te poti simti singur, trist, dar niciodata invins. Poti pierde, poti gresi, poti suferi, dar nu te gandi sa abandonezi. Priveste viata cu ochi de invingator si ai sa vezi cat e de frumoasa!
http://sweety-things.weebly.com/
Baftă!