| bnv a întrebat:

Vrei o bluza de 97$
nu ai bani asa ca ii ceri mamei tale 50$.si tatalui inca 50$=100$.korekt?
cumperi bluza si iti ramin 3$?
ii dai mamei tale 1$ si tatalui 1$ si cu 1$ ramii tu... korekt.da?
Acum ii datorezi la amindoi 49$?
49+49=98+1.(al tau)=99? korect?
UNDE DRACU' E 1$?

Răspuns Câştigător
| SmokeyEye a răspuns:

Cu cine ai facut matematica? ai gasit problema asta pe net si nici tu nu ai habar care e rezolvarea, corect?
49+49=98, ( virgula) apoi, 98+2(aia 2 care i-ai dat inapoi parintilor) = 100.
OK, nu ai inteles nici asa: deci, dupa ce le dai cate 1$, mai trebuie sa le dai inca 98( 50-1=49, la fiecare).

2 răspunsuri:
| SmokeyEye a răspuns:

49+49=97+1 ( datoria care o ai fata de parinti e pretul bluzei+ dolarul care ti-a ramas tie). e vorba de 98$ pentru ca 2$ i-ai dat deja inapoi.

| CatelusiiSarPeSaltele a răspuns:

Pai pe ala al tau nu il mai pui deci 49+49=98 pentru ca i-ai dat mamei si tatalui tau cate 1 leu sau dolar orice ar fi big grin Sper ca te-am ajutat big grin