| anonim_4396 a întrebat:

Vrem un internet liber! Spune NU proiectului ACTA! http://www.avaaz.org/en/eu_save_the_internet/? fp

7 răspunsuri:
| William a răspuns:

Ce este cu acest proiect ACTA? Ce face el de intreg TPU este impotriva lui?

| MenInShadow a răspuns (pentru William):

Ca sa nu stau mult sa raspund, este un proiesc care anuleaza toate drepturile de pe net, si nu mai poti face mai nimic, nici sa cauti informatii, video, muzica, etc... Daca vrei mai multe informatii intra pe creativemonkeyz.com uitate la ultimul episod din robotzi si 3 lar si lamurestete.

| William a răspuns (pentru anonim_4396):

Am vazut filmuletul ala si acum inteleg de ce este important sa ne opunem acta. Dar sunteti voi oare constienti ca de vreme ce nu am fost informati despre acest lucru protestele noastre sunt in zadar? In anii '80 Parintele Arsenie Boca porfetea: ''Vor pune impozite, taxe şi alte îngrădiri. Vă vor lua totul!''. Vezi ca se adeveresc profetiile, asta cu acta e doar un pas, o sa mai fie si altii pana ce ajungem la capatul drumului dar mai e mult de mers pana acolo. Asa ca raymusic inca te mai indoiesti de existenta lui Dumnezeu? Chiar si acum cand vezi ca se implinesc profetiile sfarsitului, aia cu semnul fiarei, ingradirile si cate vor urma, tu continui sa nu crezi in Dumnezeu? Este foarte bine ca te opui sistemului care vrea sa ne controleze in totalitate si sa extermine pe oricine se opune. O sa vina vremuri cand crestinii or sa fie prigoniti mai mult decat acum pentru ca ei nu vor accepta cipul acela si mai mult ca sigur ca va fi ilegal sa nu detii cip. Sper ca macar in vremurile din urma, cand ai atatea dovezi sa incepi sa crezi.

| FataOreo a răspuns:

In zilele de azi, fara Wikipedia nu se poate face referat; fara Facebook, Twitter, MySpace, Hi5 sau alte astfel de retele sociale, nu putem tine legatura cu persoane dragi; fara Youtube, nu putem sa ne descretim fruntile pline de riduri de suparare vazand un videoclip amuzant sau sa ne desfatam cu muzica favorita... Ei, asta nu e furt de libertate si de drepturi?!

| madaliners a răspuns:

Care e intrebarea?

| zsolt11 a răspuns:

Jos cu acta!