| Deeiuu a întrebat:

Vreu si eu 2 fraze dupa schema aceasta: Principala+Principala+Predicativa va rogsad ne-a predat azi aceasta lectie si nu am inteles nimicsad >Multumesc!big grin

3 răspunsuri:
| BalonaşDulcee a răspuns:

Nu merge P. P langa P. P [propozitie principala] poate ai inteles tu gresit Principala+Predicativa+Principala. Ai inteles? uite aici un site... citeste si ai sa gasesti raspunsul http://www.referatele.com/......atribu.php

| BalonaşDulcee a răspuns:

Scuze ti-am trimis un site gresit. Nu stiu sa-ti dau un exemplu la asta thinking

| Deeiuu explică:

Nup asa scrie in cartesad nu am inteles gresitsigh inf mersi>big grin