| madelf a întrebat:

Weekendul asta as vrea sa plec la Miercurea Ciuc la prietenul meu. Tata nu m-ar lasa sa merg daca ar sti ca vreau sa ma duc. Ii voi spune ca merg sa dorm peste noapte la o prietena buna.
Partea nasoala e ca am trenul la 1 jumate dupa-amiaza, ajung in Miercurea Ciuc la 6 seara, iar tren inapoi spre orasul meu am la 12 noaptea si ajung la 5 dimineata, dar ma descurc eu...vad pe unde stau.
Problema e urmatoarea, mie imi e putin teama, e prima data cand merg singura pe un teren necunoscut si am senzatia aia cand de teama cand simt ca am situatia sub control.Nu stiu ce sa fac si sa ma calmez.Parca as vrea sa dau inapoi, dar chiar imi doresc sa ma intalnesc cu prietenul meu(nu l-am vazut de jumatate de an). Ce ma sfatuiti sa fac? La ce sa ma gandesc...cum sa ma consolez ca o sa fie bine? sad

2 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Nu cred ca e o idee buna
Cred ca tatal tau nu si-ar ierta`o nici o data daca vei pati ceva
Daca vei fii violata sau etc
Cati ani aI? injur de 16? esti minora?
Gandeste-te ce se intampla daca e o razie
S-ar putea sa le faci probleme aiurea la parintii
Poate or sa iti interzica sa iti vezi iubitul
ce vei face? Se va ajunge la altele...
P.S tatalui tau ii e frica ca te va scarpina unde nu trebuielaughing

| BoomBoomToxic a răspuns:

Gandeste-te asa : vreau sa merg sau nu? Gandeste-te bine. Daca vrei sa mergi bagi viteza si faci ce-ti trece prin cap. Daca nu ramai acasa si poate il rogi pe prietenul tau sa mai vina si el p la tine