| anonim_4396 a întrebat:

Well. imi cam pun semne de intrebare. De ceva vreme nu prea am dat importanta acestui lucru, insa din ultimul timp sau cu ceva intamplari din trecut, am inceput sa-i dau.

Este ceva ciudat daca nu ascult DELOC muzica?
Adica. stiu ca foarte multa lumea. sau chiar toata lumea asculta. mai ales adolescentii. Cand ii vad pe unii ca merg cu castile in urechi pe strada sau cand mai sunt ceva gen :,, muzica ma calmeaza"
Eu intr-un fel sunt : wtf?

Nu zic ca e anormal. insa cum se face ca pe mine nu ma afecteaza? Daca sunt nervos si incep sa ascult muzica. de orice gen simt ca nu ma afecteaza cu nimic. Ba din contra. mai rau face. Prefer linistea. straight face Linistea totala chiar ma calmeaza.

Si nu e vorba ca nu imi place muzica, insa mna. nu am fost niciodata ceva de genu' : hai sa ascult si eu o melodie.

Bine. dar si cand aud populara sau manele simt ca ma iau toti dracii.

Ce bine m-as simti daca ar mai fi cineva ca mine laughing.

So. ce se intampla doctore? rolling on the floor

22 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Şi eu pot sta zile întregi fără să ascult muzică (intenționat). Foarte puține melodii au cu adevărat un efect benefic. Majoritatea ori te agită ori te duc într-o stare de amorțeală, nepăsare. Dacă ești cu adevărat atent la mesajele melodiilor te îngrozeşti. Au o vibrație foarte joasă. E mult mai ok să asculți muzică fără versuri. Sau deloc. Ieşi afară, asculți păsărelele.

| Nemessys a răspuns (pentru Bacemi):

Dupa cum am zis. prefer linistea... laughing

| Bacemi a răspuns (pentru Nemessys):

Yup. Music is overrated.

| RAY a răspuns:

Nici eu nu ascult pe strada, dar cand stau pe net tot timpul

| Nemessys a răspuns (pentru RAY):

De cand ma stiu, eu orice melodie pe care am auzit-o, a fost de la alte persoane. Eu niciodata nu am auzit de la mine gen sa pun eu melodia aia si sa o ascult doar eu.

| GoldenZenith a răspuns:

Mai stau și eu fara muzica. Adevărul este că în ziua de azi nu prea mai ai de unde alege, sunt melodii comerciale, care seamănă între ele, fara vreun mesaj anume. Este mai mult zgomot decât muzica adevărată. Și parcă și de melodiile vechi (care sunt cu adevărat ok) te plictisești la un moment dat. No, asta e.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ciudatule. Si mie imi place linistea dar prefer muzica buna. Abia astept an de an cand merg la munte si aprin focul la camin si pun muzica clasica. Pot sta asa zile intregi.

| missfatadelatara a răspuns:

Baga și tu un Mozart, un Beethoven, o vioară, d-astea mai "vechi"hee hee

| Nemessys a răspuns (pentru missfatadelatara):

Cine mai sunt si aia? laughing

| missfatadelatara a răspuns (pentru Nemessys):

Niște prieteni de-ai mei.

Au și cont de Facebook.hee hee

| Nemessys a răspuns (pentru missfatadelatara):

Am inteles...

| Xdreaper21 a răspuns:

Frate fiecare se calmeaza in felul lui
Tu in liniste totala asa iti place chiar daca nu simti tu ca esti nervos
La mine daca ma streseaza maicamea sau mai stiu eu cine ma incui in camera mea si ma joc pe pc
Ma linisteste si nu cs ceva mai usor de "digerat" care sa nu iti dea nervi eu ma joc altis life uneori sau chiar minecraft
Am o lume cu totfelu de idei de case etc
Deci este ceva normal sa nu iti placa muzica

| Nemessys a răspuns (pentru Xdreaper21):

Nu e vorba doar de calmat. Muzica face parte din viata fiecarui om. Din viata mea de ce nu face parte?
Este ceva normal? laughing Atunci de omaenii reactioneaza intr-un mod nu tocmai potrivit cand le zic ca nu ascult muzica? laughing Sunt singura persoana de genu'.

| ElSueno a răspuns:

Nici eu nu ascultam muzica deloc pana anul trecut cand am inceput sa ascult rock.

| Nemessys a răspuns (pentru ElSueno):

Si eu care credeam ca mai este cineva ca mine. M-a dezamagit finalul raspunsului rolling on the floor.

| nhhv a răspuns:

Eu prefer să ascult muzică în timp ce merg deoarece îmi dă o oarecare stare, mă face să mă debarasez de toți și toate și reușește să mă calmeze de cele mai multe ori. Dar pot sta și fără dacă am chef, doar dacă vreau să analizez oameni, caractere.

| Nemessys a răspuns (pentru nhhv):

Eu cand merg pe strada, merg cu gandul la altceva. si asa ma cam,, deconectez" de realitate. laughing Ma mai uit si prin jur chiar daca am vazut de 1000 de ori lucrul ala. tongue

| nhhv a răspuns (pentru Nemessys):

Încă o dovadă că nu suntem toți la fellaughing. Eu una am început să urăsc prostia din ficați și numai ascultând muzică pot să-i ignor(măcar puțin).

| SkandallKamataru a răspuns (pentru Nemessys):

Nici asta nu te face sa te simti intr-un fel anume?
https://youtu.be/Nx56DEmWnfU
Dar asta? laughing
https://youtu.be/dJ-QLl5qjLg

| Nemessys a răspuns (pentru SkandallKamataru):

Nu

| SkandallKamataru a răspuns (pentru Nemessys):

Anormalule laughing

| Nemessys a răspuns (pentru SkandallKamataru):

Fmm