| ᵍᵃˡˡᵒʷˢCᵃˡᶤᵇʳᵃᵗᵒʳ a întrebat:

Ziceti si voi daca-i normal.
Am o problema cu diriginta mea,care-i bolanva mental.
e profesoara de religie.
Eu am o amica(tovarasa),o cunosc din generala,si cum majoritatea din clasa sunt noi,hoinaresc mai mult cu ea, ca stiti voi cum este.Intr-o zi,vine diriga si zice sa mergem la biserica,in ora de matematica si majoritatea au fost,da doar ca sa lipseasca si eu am zis ca nu,nu vreau sa pup moaste sau mai stiu eu ce. Diriginta a fost socata,crede ca sunt satanista, ca nu cred in Dumnezeu,ea are probleme, e si ipohondra zice ca o imbolnavesc.Am zis,las-o moarta ca n-am ce sa-i fac,da faza este ca vorbeste si cu ceilalti profesori,zice la colegi"Nu mai vorbiti cu ea ca universul se rezuma numai la ea si prietena ei " acum e foarte pornita impotriva mea.A vorbit cu mama colegei si i-a zis ca ea ma idolatrizeaza si mai bine nu o lasa sa stea cu mine,am ajuns sa stau singura in fiecare pauza,mi-a confiscat ipod-ul,crede ca am furat icoane din clasa,eu sunt centrul rautatilor,a vorbit cu profesoara de matematica si mi-am luat si un 3, ca acum nu ma mai suporta nimeni.
Ce ar trebui sa fac? s-o injur putin, sa merg la directoare?

3 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Salut! happy
Cred ca se zice bolnav mintal, scuze de corectie...
Nu trebuia sa ii zici ca nu vrei sa pupi moaste, de asta s-a speriat.Trebuia sa ii zici ca vrei sa fii atenta la ora sau ca iti este rau etc.Nu o imbolnavesti tu, exagereaza ea, intr-adevar! Pai daca e pornita impotriva ta, arata-i ca nu esti asa de "rea" pe cat te considera, arata-i ca esti chiar normala.Nu o injura, du-te la directoare.Succes!

| Liviu a răspuns:

Si care e problema ei? mergi pana in panzele albe, daca esti atee, e dreptu tau.Religia din cate stiam eu nu e obligatorie poti opta sa faci alta orawinking parca.

| stark47 a răspuns:

Cred ca ar trebui sa ai o discutie cu parinti tai. faptul ca un cadru didactic iti face o viata amara in timpul scolii nu este normal.
doar pentru ca tu nu te potrivesti profilului de fata cuminte pe care ea il are in minte nu inseamna ca asa si este.
parinti tai pot vorbi cu directoarea si sa te transfere in alta clasa daca ea ca si diriginte nu te poate educa asa cum ar trebui.
tu ca si elev nu ai prea multe de facut decat sa eviti sa torin gaz pe foc, asta insemnand sa te iei la cearta cu ea sau sa ii ceri explicatii, insa parinti tai au mai multa autoritate cand vine vorba despre asa ceva.