| jo_7070 a întrebat:

Zicetzimi si mie cat mai multe despre Abdomene!
dupa cat timp se observa rezultatele? (seara de seara 4 serii a cate 50 de abdomene) pe ce perioada ar trebui facute aceste exercitii pentru a se obs rezultatele? FUNDA! love struck

2 răspunsuri:
| GeorgeRadu a răspuns:

Nu rezolvi nimic daca faci abdomene si ai grasime pe abdomen, asta e important. De ce? Pentru ca toti grasii si "bendeosii" se pun sa faca abdomene, ei vor "cubulete" vor 6 pack, da ia stai ce vorbesc eu, ei vor 8 pack:)). In primul rand daca vrei sa ai un abdomen frumos, trebuia sa mananci cumpatat, adica dieta pe scurt. Trebuie sa mananci vreo 4 mese pe zi asa e recomandat, dar cate putin nu sa te indopi in jur de 400kcal. Trebuie sa alergi de minim 3 ori pe saptamana, si incearca sa iti gasesti un ritm. Adica alergi vreo 20-30 min in ritmul tau 4km, nu trebuie sa alergi ca un bou 5 minute acelasi drum pentru ca nu rezolvi nimic, doar ti-e rau vomiti si ale chestii. Iti gasesti un ritm si alergi cat poti, iti fixezi un timp sa te incadrezi in el. Eu de regula alerg de 3-4 ori pe saptamana in 35 minute 5-6km :). De ce e important sa alergi? Pentru ca e un exercitiu cardio, mai poti si sa dai la pedale la bicicleta, e cam acelasi lucru cu alergatul alege una din doua :D. Dupa aceea te pui si te uiti la videoclipul urmator: http://www.youtube.com/watch?v=pNqrkGnkUWc. Aici sunt toate exercitiile pentru toate partile abdomenului. Incearca sa faci exercitiile, dar asigurate prima data ca dai jos grasimea de pe abdomen. De ce? Pentru ca exact cum precizam mai sus toti burtosii fac abdomene sa scape de burta, dar gresesc enorm. De ce? Ei de fapt isi intaresc abdomenul dar sub stratul de grasime, nu slabesc decat foarte putin, deci pe scurt e nefolositor ce fac ei. Asa ca daca vrei sa ai un abdomen frumos, estetic poti sa imi iei in consideratie sfatul. Eu sunt exemplul viu ca functioneaza :)!

| Alex_5221 a răspuns:

Salut,am si eu o intrebare...am 14 ani si dupa mult efort am obtinut insfarsit mult doritele patratele, dar sunt doar 6, dar daca fac multe abdomene cu timpul se vor forma 8? va rog cine stie, sa-mi dea raspuns...