| VerginicăVacăGrasă a întrebat:

Ziua este buna rau, ce parere aveti despre persoanele care stalk-uiesc profilurile de faceboo/instagram ale altor persoane si verifica si pozele de la diverse cluburi sa o vada pe persoana respectiva stiind ca a fost acolo pentru ca ii urmareste check-inurile? ATENTIE: ma refer la persoanele de acelasi sex

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

nu am nicio parere. daca sunt interesate de acea persoana nu stiu daca e vreo problema.

5 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Depinde de ce fac asta. Pana la urma, Facebook inseamna si asta. Nu mi se pare nici o problema, daca vad ca a mers ceva lume pe care o cunosc, undeva, sa caut poze, sa vad cati au fost, ce fete aveau, cat de beti pareau laughing
De multe ori, chestia asta se intampla atunci cand o persoana place pe cineva, si o urmareste pe retelele sociale, ca sa afle mai multe despre ea. Problema e ca de multe ori, se rezuma la urmaritul pe Facebook, viseaza, dar nu incearca nimic. Cred ca toti am trecut prin asta laughing

| Verginic?Vac?Gras? explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Asa-i, dar hai sa vobim si de cazul cand persoana care urmareste si cel urmarit au acelasi sex

| floresdemayo a răspuns (pentru Verginic?Vac?Gras?):

Nu prea cred că ți-e drag, să deschizi profilul cuiva, de care ți-e silă. Deci, te poate urmări din admirație, din invidie, ori din dragoste...

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Verginic?Vac?Gras?):

Vorbim de gay, sau pur si simplu de... Grija unora, pentru altii?
Eu n-am urmarit niciodata profilul unui baiat. Si nu prea gasesc un motiv sa fac asta, decat daca m-ar interesa alta informatie, pe care as putea sa o aflu de acolo (o prietena, o masina, un eveniment, un colectiv sau altceva).
S-ar putea sa existe persoane care 'calatoresc' pe paginile altora, de acelasi sex, din invidie. Nu pricep la ce ii ajute, sa vada doar plusurile acelor persoane, daca se stiu mai prejos, dar am observat ceva oameni care fac asa.
Prieteni de-ai mei, mai frustrati, imi arata "ia uite ma ce freza si-a tras ala... si de unde p lm are bani de masina aia? e student, nu lucreaza nicaieri". Eu personal am foarte rar sentimente de invidie in halul asta, si chiar si atunci, nu mi le manifest. Si revenind la intrebare, nu prea intru sa le verific profilul regulat, vad din intamplare o poza, si mai rasfoiesc cateva, apoi imi vad de ale mele.
Zilele astea am sters pe multi din lista, ca in loc sa vad postari de la prieteni (si mai ales prietene, sau simple fete din zona), vedeam pustani de 18 ani, cu permis de-o saptamana, care se filmau cum ascultau muzica in masina... Si cu niste mutre de deschis conserve, sau de ras la bideu. Stergand 4-5 persoane, si dand unlike la cateva pagini, deja mi-e mai luminos news feed-ul.

| Verginic?Vac?Gras? explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Nu de gay, de persoane pur si simplu obsedate de altii