| anonim_4396 a întrebat:

Acum 2 zile am deschis un cont la revolut prin aplicatie. Cand am facut contul si am fost intrebat de informatii personale, am pus doar numele iar data nasterii am schimbat-o cu una la nimereala(26.03.2000). Dupa crearea contulul mi-a aparut o verificare pe care trebuia sa o fac. Pentru ca m-am gandit ca e o verificare de email am bagat 50 de lei in cont si am facut un card virtual, urmand sa fac verificarea dupa. Apasand pe verificare am aflat ca trebuie sa ai 18 ani sa iti faci cont. Am incercat sa transfer banii inapoi si sa inchid contul dar transferul nu merge fara verificare. Intr-un final m-am gandit la doua optiuni: las banii acolo pana fac 18 ani (inca 2 ani) sau fac un act fals pe care sa il trimit pentru a fi verificat si ca sa imi scot banii din cont. Se poate intampla ceva rau daca
se afla ca buletinul la care i-am facut poza e fals? Ce ar trebui sa fac?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu îți va fi niciodată validat contul cu acte false

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Folosirea de acte false este infracțiune și se pedepsește.

| Robert150103 a răspuns (pentru sadrian46):

Mersi de raspuns! Am vorbit cu revolut si am reusit sa primesc banii inapoi ✌️

| sadrian46 a răspuns (pentru Robert150103):

Mă bucur pentru dta. Când ai 18 ani să mă contactezi să îți propun o afacere.