| kantorlaurentiu a întrebat:

Bunahappy Am si eu o problema am dat contul bancar la cineva pentru un transfer de bani si din greseala am scris un 0 in + ROxxRZBR000000x00xxxxxxxx si abia acum am verificat si eu si am vazut greseala e posibil ca banii sa se fi dus in alt cont? sau exista vreo metoda sa se recupereze banii in afara caii amiabile? ori exista calea de verificare cand introduci contul sa iti zica daca e gresit ceva?

Răspuns Câştigător
| Spaz472 a răspuns:

Daca ai pus un 0 in plus nu mai e bun pentru ca e ca la telefoane... daca pui o cifra in plus nu mai merge deci nu iti face griji. Succes!

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca nu i-ai dat contul corect nu iti va putea depune banii in cont, va fi refuzat la ghiseu. Ia legatura cu respectivul si da-i contul corect.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@Ioandelasal are partial dreptate. Mai este posibilitatea ca Banca unde depune sa-i ia banii, sa se vada greseala la Banca ta, sa fie refuzati si sa mearga retur. Complicat si mult timp pierdut mai ales daca deponentul nu stie ca banii au fost returnati. Ia legatura cu el inainte de a depune banii si fa corectura.

| kantorlaurentiu explică (pentru anonim_4396):

Va multumesc mult la toti.Respect.

| Jameson a răspuns:

Stiu ca se poate verifica numele in functie de numarul de cont in momentul in care se face o depunere.