| anonim_4396 a întrebat:

Acum cateva luni (cam prin decembrie) am fost abordata de niste fete care imi ziceau sa imi fac un card de student la BRD. Nu stiu de ce am acceptat, am si uitat ce mi-au zis despre el, aveam altele pe cap. Trebuia sa merg sa il ridic in ianuarie (am fost si sunata atunci de cineva). Nu am fost sa il ridic. Ce se intampla? Mi se inchide automat contul? Trebuie sa merg sa rezolv la banca? Eu nu vreau acest card, nici nu stiu pentru ce este. Multumesc

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Cica nu se inchide singur contul bancar, omu ala a avut o zi grea si nu constientizeaza ce zice. Dupa 5 ani se inchide orice cont bancar din cauza ca nu mai e folosit. Banca transilvania la fel daca nu folosesti contul nu iti trage nici-un comision nimic ramane inactiv.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Conturile bancare nu se inchid automat, ba mai mult acumuleaza comisioane pe care va trebui sa le platesti. mergi la banca si solicita inchiderea contului daca nu ai nevoie de el.

| Freya1 a răspuns:

Mergi la banca si explica-le asta.
In fond habar nu ai ce fel de card ti-au facut, sa nu te trezesti cu o surpriza.