| Adry05 a întrebat:

Stateam intr-o zi la o coada la facultate si a venit o tipa sa-mi faca o oferta sa-mi fac card la BCR ca nu mai stiu ce beneficii am pentru viata de student, precum reduceri si alte din astea. Asta a fost cam acum 2 luni si nici nu mai stiu de ce am acceptat sa-mi fac cardul ala. Stiu ca a zis ca e gratuit si tot si am nu mai stiu ce beneficii. Astazi m-au sunat sa trec sa-mi ridic cardul. Ideea e ca eu am card deja la ING deci nu stiu daca o sa mai am nevoie si de asta. Daca totusi ma duc sa-l ridic, cum e cu el? Daca nu pun bani sau ceva pe el o sa trebuiasca sa incep sa platesc vreo suma, mi-l anuleaza sau pur si simplu va ramane acolo uitat? laughing) Daca ma hotorasc sa renunt la el trebuie sa merg sa le zic sau pot pur si simplu sa nu ma duc sa-l ridic si atunci il anuleaza ei automat?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Te duci si il inchizi. Daca nu il ridici contul tot va ramne active si la un moment dat va incepe sa stranga comisioane

8 răspunsuri:
| Mclaren12 a răspuns:

Nu platesti nimic pe el. Il stii pana expira si atat.

| Lucian4 a răspuns:

Daca e de student, nu trebuie sa pui bani, nu-ti ia nici un ban lunar. te duci la bcr si spui ca vrei sa anulezi cardul...

| Lucian4 a răspuns:

Fac marketing strategic laughing)), ei merg prin facultati si agata clienti :-p

| ovidiu29asd a răspuns:

Vezi ca eu am avut o adevarata poveste cu cardul asta la BCR, au inceput sa imi bage tot felul de comisioane de administrare, au schimbat termenii contractului fara sa ma notifice, au inceput sa imi trimita lunar la cutia postala extras de cont in contextul in care tot asa nu il foloseam si chiar nu aveam ce face cu extrasele lor de cont pe care ma mai puneau sa le platesc, tot sunam la ei la relatii cu clientii, iar aia imi ziceau ca daca a expirat perioada respectiva contul se inchide automat, dar ghici ce....eu tot primeam tot felul de prostii de la ei, pana cand a fost nevoie sa ma duc la o sucursala BCR sa depun cereri peste cereri sa il inchid, dar evident ca s-a inchis cu adevarat abia dupa ce am fost nevoit sa fac zarva pe acolo sa vb cu managerul bancii si sa fac reclamatie; abia atunci am primit raspuns cu scuze de la ei si ca sa intelegi cat m-au terorizat psihic, mi-am facut dosar special cu toate cererile, reclamatiile si raspunsul primit de la ei, ca daca ma trezesc peste cativa ani ca isi vor aduce aminte ca mai am cine stie ce de plata sa am acte doveditoare laughing

| Adry05 explică (pentru ovidiu29asd):

Doamne... Atunci merg neaparat saptamana viitoare sa-l inchid. laughing) Sper sa nu trec si eu prin astea, multumesc pentru atentionare.

| PsihoSex a răspuns (pentru ovidiu29asd):

Si la Protectia Consumatorului cum de nu te-ai gandit sa faci o binemeritata si foarte instructiva vizita?

| Adry05 explică (pentru ovidiu29asd):

Am fost atunci sa-l inchid. M-a bazait aia de la banca, cam scarba de altfel, sunt curioasa daca tine de banca ca la ING mereu dar MEREU am dat de angajati foarte simpatici si amabili in schimb la BCR numa scarbe. laughing M-a tot intrebat de 3-4 ori daca sigur vreau sa inchid contul ca e posibil sa am nevoie de el pentru transferuri la facultate etc., ii zic ca am deja la alta banca, se apuca sa ma intrebe de ce mi-am mai facut la ei, enervanti oricum dar nu s-a ajuns la nivelul zis de tine. laughing Deci daca mai e cineva in situtia mea si vrea sa-l inchida duceti-va cat mai repede.

| neverknowwhy a răspuns:

Am si eu card din asta la bcr, si nu se percepe niciun comision pana la varsta de 26 de ani. eu zic sa il pastrezi, nu i nimic de pierdut..nu ti-l inchide nimeni daca nu tii bani pe el.