| SiderS a întrebat:

Vreau sa stiu si eu ce se poate intampla daca atunci cand ai fost elev, ma refer la varsta de 14 ani, ti-ai facut un card la banca (BCR) pentru decontari, alocatie etc. Cardul acela mi-a expirat si apoi am uitat de el, nu l-am mai reinoit. De atunci au trecut cam 2 ani sa zic asa, mai pe scurt nu ma mai interesat de el. Am fost contactat prin sms de catre banca, ca sa ma duc sa reinoiesc cardul daca nu contul se va inchide automat intr-o luna. Se poate intampla ceva daca eu am ignorat mesajul? Care pot fi consecintele?

Răspuns Câştigător
| Intruder19 a răspuns:

Nu, doar iti inchid contul iar daca vrei sa il deschizi dupa trebuie sa platesti o suma de bani.

4 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Nu se intampla nimic. Pur si simpu cei de la banca o sa iti inchida contul pentru ca tu nu il mai folosesti.

| Lucian4 a răspuns:

''daca nu contul se va inchide automat intr-o luna.'' Tu ignori mesajul lor, iar consecinta este ca ti se va inchide contul in decurs de o luna

| SiderS explică:

Spui ca nu ar fi nici o problema atata timp cat nu este un cont bancar de 18 ani?

| dmstefania a răspuns:

Pai, eu personal nu iti pot raspunde la aceasta intrebare, insa cei de la BCR cu siguranta vor putea. Te sfatuiesc sa ii contactezi la numarul de telefon : 021 407 4200. Acesta este numarul de servicii pentru clinti. Cu siguranta te vor ajuta! Cel mai bun raspuns?