| Bondarel99 a întrebat:

Pot sa închid un cont la BRD? Acum un an și ceva, cam prin Decembrie (2017), m-au abordat niște tipe și m-au întrebat dacă vreau sa îmi fac card de student (mai mult au insistat). Eram intr-o stare proasta atunci și nu știu de ce am acceptat, probabil ca sa scap de ele. In Ianuarie 2018 m-a sunat cineva sa ma duc sa ridic cardul. Nu m-am dus. Acum mi-am adus aminte și vreau sa fac ceva cu el. Nu prea ma pricep și nu știu ce sa fac, sa îl țin sau sa îl închid? Care sunt avantajele și dezavantajele? Eu am cont la ING de ceva timp. Multumesc

4 răspunsuri:
| cuvant a răspuns:

Prima data trebuie sa vezi cat ai de data la banca deoarece comisioanele de.intretinere au mers mai departe.
Te duci si faci cerere sa.ti-l.inchida si lasa.cu vreo 4-5 in plus deoarece pentru orice tranzactie comisionul.e de 4 lei.

| RAY a răspuns:

Sfatul meu nu fa nimic, stai la ING, nu vad rostul sa ai doua carduri la doua banci, cat platesti pe luna la ing?

| Bondarel99 explică (pentru RAY):

Nu știu, nu am stat niciodată sa verific laughing

suntserios
| suntserios a răspuns:

Eu zic sa te duci sa îl închizi cât mai repede ca s ar putea sa ai o surpriza la câte comisioane ne plătite s au adunat