| Miron_Andrei_1998 a întrebat:

Am 15 ani,si ma gandeam,se poate plati ramburs la comenzi de pe siteuri gen EMAG? Daca ajuta cu ceva,ma refer strict la jocuri. Eu nu am card de credit si nici nu vreau sa ma complic prea mult cu cardul de debit prin diferite siteu-ri suspicioase (daca gresesc imi cer scuze,nu m-am interesat prea mult). Deci,se poate plati ramburs o comanda de pe EMAG,la un joc, daca conteaza? Multumesc anticipat!

4 răspunsuri:
| CataC a răspuns:

Salut Andrei
Emag nu e site suspicios, in primul rand.
In al doilea rand, poti plati cum este convenabil, fie anticipat fie ramburs.
Cand faci comanda optezi pentru plata ramburs/la livrare, si platesti cand iti aduce curierul produsul. E important sa ai banii cash, curierii nu pot incasa cu cardul.
Multa bafta

suntserios
| suntserios a răspuns:

Da se poate plati ramburs, dar sa stii ca nu te complici deloc cu cardul, ca nu ai e alta treaba, dar de complicat nu te complici

| Lisa01 a răspuns:

De la eMAG poti cumpara cu incredere. Sunt seriosi si ai garantie pentru orice. Poti plati rambus aproape pe orice site din Romania.

| Lavii007 a răspuns:

Da, pentru ca primesti cd cu jocul prin posta, deci platesti ramburs.