| Vlad1mw a întrebat:

Salut! Am făcut o comanda pe eMAG cu ramburs, pot plăti la curier cu cardul?

11 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Depinde de firma si de curier.
Cand vei fi anuntat prin sms sau telefonic ca vine, suna-l inapoi pe curier si intreaba-l.
In cel mai rau caz va trebui sa fugi pana la un bancomat sa scoti bani cash.

| darrio2007 a răspuns:

Nu cred. Iti trebuie numerar. De ce nu ai comandat la easybox? Acolo poti plati cu cardul. Bineainteles, daca marimea coletului permite.

| Violleta2022 a răspuns:

In majoritatea cazurilor NU, pentru ca nu au masini de tras banii cu ei.
Pregateste cash, ca sa nu plece curierul cu pachetul inapoi.

| ZokoZEW a răspuns (pentru Violleta2022):

Da chiar ba, tu din 2016 stai pe TPU, Non-stop, mai ia si tu pauze, nu muncesti? sau faci pliante la kaufland si ai luat pauza.

| IarsiIar a răspuns:

@Violleta2022
Masini de tras banii?
Defineste asta, Violleta! Ce inseamna?

| AtomiX a răspuns:

De cele mai multe ori se poate. Acum depinde cu cine este livrat coletul si ce curier prinzi, multi spun "nu" ca la cash le mai ramane si lor ceva. Dar de putut in mare parte se poate (doar daca nu au POS stricat sau ceva), eu am platit asa de multe ori.

| ZokoZEW a răspuns:

Nu

| TMAIGL a răspuns:

Nu!

| Eeu a răspuns:

Depinde ce firma de curierat livrează comanda. De exemplu, cei de la DPD au și POS, deci poți plăti. La restul, nu știu.

| MadalinMirelMacovei a răspuns:

Majoritatea curierilor care livrează comenzi de la eMAG acceptă plata cu cardul, atât pentru plata ramburs, cât și pentru plata prin transfer bancar. Este important să verificați cu curierul sau să contactați eMAG pentru a vă asigura că aceasta este opțiunea disponibilă pentru comanda dumneavoastră. In general, curierul va avea un POS pentru plata cu cardul, dar ar fi bine sa intrebi inainte sau sa verifici pe site-ul eMAG daca ei precizeaza acest lucru.

| MarinDaniel a răspuns:

Da, este posibil să plătiți cu cardul la curier atunci când ați făcut o comandă cu plată ramburs pe eMAG. Este important să verificați cu curierul înainte de a face comanda dacă acesta acceptă plata cu cardul.