| Kornuletz540 a întrebat:

Am aflat de curând că există o modalitate mai ușoară și mai simplă prin care poți achita un credit la bancă și anume rambursarea anticipată. Vreau să știu dacă chiar e o metodă excelentă și dacă voi ați aplicat-o când ați luat sau luați un credit.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, este, fiindca achitand datoria inainte de termen, iti scade dobanda bancara si platesti mai putin.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Absolut e cea bai buna varianta. Pentru că plata anticipata se duce direct in sold de credit și scapi de dobândă.

| mODIN a răspuns:

Fiecare leu pe care il depui in afara ratei obligatorii iti va "ataca" direct datoria, fara sa se piarda in dobanda. Strategia cea mai buna e sa depui lunar putin mai mult decat minimul, si asa inchizi mai repede un credit.