| bodyguardsmecher a întrebat:

Deci sa incep, un tovaras de-al meu a facut acum multi an un credit la banca si si-a luat teapa cu francul elvetian, iar in aprilie 2014 si-a pierdut casa. A auzit de curand ceva cum ca executarile abuzive pot fi anulate sau ceva de genul si voiam sa intreb, daca da banca in judecata dupa un an si jumate ce sanse are el, adica exista o astfel de lege care sa il faca sa is recastige partamentul sau macar suma lui stiu si eu?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Si de ce a fost o executare abuziva?
Oricum ar fi trebuia sa conteste executare, atunci cand casa a fost vanduta, acum este prea tarziu.

| Radu284 a răspuns:

Ca ce chestie sa isi recastige apartamentul? A fost fraier, acum plateste consecintele.