| Crocodilul01 a întrebat:

Am auzit in ultimul timp de tipi ce reusesc sa scoata bani din "blogging"! Am cateva idei de "agatat" pe un blog si as vrea sa stiu : Cum pot transforma si eu munca online de pe blog in bani?
PS : Cel mai bun raspuns primeste funda!

7 răspunsuri:
| AlexL28 a răspuns:

Prin Blogger poti face bani prin intermediul unui program al carui nume imi scapa, scrie pe google Blogger, te conectezi cu contul google si apoi iti faci un blog, si undeva, la setari nu stiu sigur, e acea sectiune cu banii, dar trebuie sa implinesti niste criterii, printre care sa ai 18 ani.

| Crocodilul01 explică (pentru AlexL28):

Nu e o problema cu varsta laughing)! Sper sa gasesc sectiunea aceea! Merci!

| GabyB94 a răspuns:

Programul ala de la Googel e Google AdSense, dar are ceva mai multe restrictii decat varsta. Trebuie sa ai continut de calitate, sa respecti niste standarde impuse si sa ai vizitatori constanti. Altfel nu iti aproba site-ul.

| FlorinM28 a răspuns:

Pe http://goo.gl/EaVwp5 gasesti informatii despre unul dintre cele mai mari site-uri de marketing afiliat din Romania.

| myself405 a răspuns:

Salut Crocodilule(01). Poti face bani cu orice site sau blog. Trebuie doar sa ai vizitatori. Daca ai un site sau blog te inscrii gratis ca afiliat pe o platforma de afiliere si apoi pui bannere pe site. Intri regulat in contul tau de afiliat si vezi cati vizitatori au facut click pe bannerele de pe site-ul tau, si cate conversii ai. Vei primi bani pentru fiecare conversie. Un astfel de site care da posibilitatea webmasterilor sa faca bani cu site-ul lor, este http://banidinafiliere.ro Mai poti castiga si daca pui bannere sau reclame de la google adsense pe site, dar e mai greu mai ales pentru incepatori, si poti fi banat oricand daca nu respecti politica celor de la google. Sper ca te-am ajutat, am incercat sa nu bat campii pe langa subiect. Funda?

| LiliaDuminica a răspuns:

Trebuie să promovați destul de mult blogul dvs pe site-urile de socializare, astfel încît să fie un stand pentru reclame întrebat printre cei care dau publicitate online.

| dummiionn a răspuns:

Un site de afiliere interesant este
http://track.cashinpills.com/......anda-site/

Are produse ce se vand usor din gama sanatate si frumusete. Partea faina e ca au un comision de 30%