| Căciula_Ion_1991 a întrebat:

Am câteva întrebări. In special pentru cei care au primit fonduri europene. In curând o sa fac 18 ani termin liceul si chiar nu stiu de ce sa ma apuc. M-am gândit sa ma apuc de o afacere agricolă. Întrebările mele sunt: Daca nu am nimic( pamânturi, tractoare) pot sa iau fonduri nerambursabile? Ce suma pot sa iau? Banii ăștia pe ce ii pot cheltui? (Pot si pe pamânturi, sa îmi construiesc o hala deoarece as menționa sa cumpăr câteva animale)
In caz ca afacerea merge prost ( faliment) ce se întâmpla? Din in cât in cât timp se deschid aplicațiile pentru aceste fonduri( adică dosarele din cât in cât timp de pot depune)
Menționez ca vin de la un liceu Economic si am idee ce acte se fac pentru a-ți deschide o firma, si pentru a-mi deschide o firma as avea bani necesarii chiar si pentru cumpărarea unui tractoraș românesc si puțin pământ...
Se merita sa fb acest lucru? Menționez ca o sa lucrez cu un expert la un proiect care sper sa fie acceptat. Aștept răspunsuri!

3 răspunsuri:
| Dismally a răspuns:

Te-ai gandit bine, vrei sa iti faci o afacere dar cu banii altora, sa nu risti nimic happy Daca ar merge asa nu ar mai munci nimeni, toti si-ar face cate o afacere cu fonduri nerambursabile...

| Căciula_Ion_1991 explică:

Boss nu am de gând sa iau banii pentru altceva... Chiar îmi doresc propria ferma dar nu am bani...nu stiu ce ai înțeles tu