| JusTPauL a întrebat:

Am cautat diverse metode în care as putea investii bani, care mai apoi sa îmi aducă profit.
Am găsit https://sai-vanguard.ro/
Dar nu am înțeles asa bine cu ce se ocupa.
Din câte am citit, ei îți investesc banii în acțiuni sau asa ceva.
Cine a mai făcut asa ceva și ma poate lamuri și pe mine legat de acest domeniu.

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mergi la o banca! Stiu ca Banca Transilvania are fonduri de investitii. Cu ocazia asta vei avea parte si de o consultanta.

| sierra1 a răspuns:

E un fel de loterie (pe scurt) - poți cîștiga sau poți pierde tot

| GabiDumitrescu a răspuns:

Lasa timpeniile. Cumpara cateva hectare, da-le la asociatie. E cea mai buna investitie posibila. Sau cateva hectare in apropierea unei zone metropolitane in dezvoltare. In vreo 5-10 ani o sa le creasca valoarea si de 10 ori sau mai mult.