| Gogu06 a întrebat:

Se merita sa merg la munca 8ore/zi pentru un salariu de 1200 de lei, 60 de lei pe zi. Stiti alte metode sa faci 60 lei pe zi de acasa. Cu pokerul a mers, dar am avut o problema, si a trebuit sa platesc 4700 de lei astfel mi-am golit contul dupa pokerstars, am mai si pus vreo 100 de euro de la mine. Vreau sa lucrez 2 luni si apoi sa investesc in ceva 1000$. Ori sa ii bag la poker dar parca nu mai am chef si mi se pare ca am ghinion, nu imi place sa joc banii mei. Si sa pornesc iar de la 100 de dolari nu am chef, ca mi-e ca ii pierd si pe aia, sigur ii pierd. Ma gandeam sa bag la bursa, am inteles din cate am citit ca suma minima este de 1000 de euro sa intri pe piata. Am vreo sansa sa fac ceva cu suma asta. SI daca ar putea sa imi dea cineva niste linkuri sa invat mai multe despre domeniu, am cautat si eu, dar poate cineva care se pricepe mai bine in domeniu poate sa imi explice mai pe larg ce trebuie sa fac. Daca sa ma apuc sau nu.

5 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Alţii lucrează 10 ore pe minim pe economie! Aşa că mergi la cei 1200 de lei şi dacă-i câştigi prin muncă, nu cred că mai ai chef de poker! Spor la treabă!

| KodrutZ a răspuns:

Nu, nu merita, e de rahat un salariu de 1200 RON pe luna, insa depinde ce faci pentru ei. Daca ai cu adevarat skilluri valoroase, nu merita sa irosesti timpul pentru 1200 RON. Daca te duci sa cari saci sau sa sprijini vreun birou pe undeva fara sa faci nimic deosebit, zi mersi. Cum au zis si cei de mai sus, sint altii care lucreaza 10-12 ore pe zi pentru jumatate din suma aia (e vina lor la faza asta ca accepta astfel de conditii si nu isi cunosc drepturile, dar asta e partea a doua si e off-topic la subiectul propus de tine).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu stapanesti bine jocul de poker nu te baga, ii pierzi repede
La bursa cu 1000 euro, nu stiu cat castigi, ca sa simti ceva la bursa peste 100 000 investitia

Răspuns utilizator avertizat
| HoTSaucE a răspuns:

Deci...merita 1200 lei pe luna.Considera-te norocos pentru ca multi se bucura ca isi gasesc si cu 800 lei/luna.
Lasa pokerul si lucreaza pentru ca banii castigati asa dintr-un foc nu raman si ai sanse cam putine la asa ceva.
Te rog sa nu o iei ca pe o cearta, eventual ca pe un sfat constructiv.