| RazvanBogdannn a întrebat:

Salut TPU, am 17 ani si de ceva timp am inceput sa castig cativa bani din editat poze si facut postere pentru diferite evenimente de la mine din oras.
Nu va ganditi ca fac super multi bani, 50 de lei pe fiecare lucrare si fac cam 5/6 pe luna (maxim 300 lei pe luna, din care 100/150 de lei ii cheltui eu pe la liceu/prin oras).
Vreau sa fac ceva cu banii astia.
Idei in ce as putea sa-i investesc sa-mi creez un mic venit pasiv?(Pe internet de preferat)
Din cate am inteles pentru dropshiping ai nevoie de firma, in crypto/actiuni am 0 cunostinte (as putea folosi contul fratelui meu major pentru a investi)
Sunt constient ca nu o sa ma imbogatesc peste noapte cu o investitie asa mica, dar in timp poate o sa se adune o suma mai mare de bani si pana la 18 ani sa-mi fac singur bani de permis.(Nu ma simt confortabil sa cer bani de la parinti si "goal-ul" meu e sa-mi pot plati singur scoala de soferi si sa-mi cumpar masina)
Idei de investit sume mici

8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Investeste in tine!
Inscrie-te la un curs foto si invata subtilitatile fotografiei /filmarii!
Iti vei putea asigura venituri mult mai bune facand filmari /fotografieri la diferite evenimente. O parte din venitul realizat vei investi in aparatura (camere), iar restul vei folosi in alte scopuri.
Cu echipamentul poti sa te faci si vloger (singur sau cu cineva impreuna).
Poti face multe, din pasiune, cu rezultate tot mai bune!
Succes!

| RazvanBogdannn explică (pentru Bula):

Sincer nu prea ma pasioneaza aceste domenii...

| Bula a răspuns (pentru RazvanBogdannn):

In acest caz, ocupa-te cu ce te pasioneaza!

| Violleta2022 a răspuns:

Pai nu ai in ce sa investesti 300 lei, ca-s extremd e putini.
Strange-i si in cativa ani potis a mergi intr-o vacanta sau excursie cu ei.

Răspuns utilizator avertizat