| Yofi a întrebat:

Am citit de mai multe ori atribuțiile președintelui de asociație de proprietari, nu se cere nici o pregătire. Un membru din comitet mi-a spus că președintele trebuie să controleze ce face cenzorul și administratorul și trebuie să cunosc legea fiscală. Nimeni nu vrea sa fie președinte dar în schimb știu să te acuze, sa insinueze să-ți dea "bastonate"Multi nu au caracter.

4 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Și întrebarea este?!?

| Yofi explică (pentru mihai69):

Că într-adevăr nu este treabă președintelui sa verifice munca administratorului sau cenzorului.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Corect.
Alta intrebare ^_^

| SofiaTeodorescu a răspuns:

Da,asa e, pentru ca multi nu inteleg rolul administratorului si presedintelui de asociație, se crede că ne iau bani asa degeaba doar ca au ei numele de președinte sau administrator.