| Catalinkev a întrebat:

Am citit o stire, in care spunea ca peste 36.000 de romani vor avea salariu mai mare cu 400 de lei.
Nu inteleg. Am salariu 2.192 lei brut pe luna. Pot beneficia?

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In stire trebuia sa scrie si categoriile care vor beneficia de marirea salariului si vezi daca te incadrezi in aceste categorii.

| darrio2007 a răspuns:

E vorba de bugetari.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai pus o intrebare fara niciun sens. De unde sa stim noi ce stire ai citit tu si mai ales de unde sa stim noi daca tu intri sau nu in categoria aia.

In principiu se vorbeste despe salariul minim si cel al bugetarilor.

la salariu minim nu intri, la bugetari numai tu stii

| Mădă0611 a răspuns:

Cei care au salariul peste 15000 laughing), daca n-au gresit cei care au scris stirea pe care am citit-o. E ceva cu nu stiu ce limita pentru nu stiu ce contributie la nu stiue ce asigurari, care e un procent, cu cat salariul e mai mare, cu atat contributia e mai mare, dar cum cica o sa existe acea limita, contributia n-o sa depaseasca nu stiu ce suma, deci diferenta o sa intre la salariul net.

| untu a răspuns:

Nu cred! Nu se stie, pentru ca se vor ingheta toate salariile tuturor romanilor!

| FaraNumePls a răspuns:

Buna, depinde de meseria pe care o ai dar mai întâi ar trebui sa fie mai mari salariile acele minime.
Baftă!

| Porut_Gabriel_1989 a răspuns:

Se mareste salariul minim pe economie, deci teorectic ar trebui sa se mareasca multe dintre salarii (depinde de functia pe care o detine fiecare individ in parte)