| canazar94 a întrebat:

Am dat o teapa pe okazii si nu stiu la ce sa ma astept, cumparatorul care i-am dat teapa de 80lei mi-a spus ca a sunat la protectia consumatorului, se poate intyammpla ceva? rog sa raspunda cineva care a trecut prin asa ceva!

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ai noroc ca nu a sunat la politie.Deocamdata.Pentru 80 de lei nu se merita sa faci parnaie.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Eu in locul lui as fi facut o reclamatie la politie. Normal ca se poate intampla ceva, te poti trezi cu un dosar penal pentru inselaciune

| Wehrmacht a răspuns:

1.La asta trebuia sa te gandesti inainte.
2.Ai noroc deoarece acel site se bazeaza pe increderea vanzatorului/cumparatorului.
Exemplu: daca tu i-ai zis ca-i dat x chestie si el iti da 80 lei iar tu nu i-ai dat x chestie dar el ti-a dat 80 lei nu are nici o dovada ca asa s-a intamplat si daca zici ca i-ai dat totul ramane
"
-I-am dat!
-Ba nu!
"
Si in cazul asta ce fac saracii de la protectia consumatorului sau politia? Nu prea au ce.

Totusi, felicitari! Contul TPU este facut cu cont email.Se poate ajunge la intrebarea postata de tine si e clara treaba.

| vRemi a răspuns:

Normal ca se poate intampla ceva, poate sa sune la protectia consumatorului, si te faci cu amenda, daca te-a mancat sa dai tepe.

| Okaziiro a răspuns:

Salut, canazar94! Iti recomandam sa rezolvi aceasta situatie si sa inapoiezi banii cumparatorului. In cazul in care acesta va face o reclamatie, Okazii.ro va pune la dispozitia organelor abilitate toate informatiile necesare solutionarii cazului. O zi placuta!

| Mariussss14 a răspuns (pentru Okaziiro):

Nu il lasati sa scape

Răspuns utilizator avertizat
| MrsSunshine a răspuns:

Ahaha..asa iti trebuie..de ar venii gaborii peste tine ca sa te inveti minte. pune mana si inapoiaza-i banii omului si nu te bucura de banu altuia..la munca nu la inselat lumea