| BigJon a întrebat:

Am luat țeapă pe Okazii. Am dat 200 de lei pe un telefon, dar am primit numai o cutie goală... Ce pot să fac?? M-am gândit să merg la poliție sau la protecția consumatorului, dar nu știu ce șanse am să-mi primesc înapoi banii...

10 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti sa faci plangere penala pentru inselaciune, daca stii date de identificare a celui care te-a inselat si o depui la politie.

| Cronki a răspuns:

Uneori trebuie sa plaesti o "suma" ca sa scapi de cineva sau ca sa te inveti minte! 200 nu'i o suma mare asa ca nu te astepta sa'i recuperezi. Mergi totusi la politie si depune o declaratie cu datele care le detii, poate fi prins, daca mai incearca sa pacaleasca in continuare! Daca toti care au luat "teapa" ar anunta politia cu siguranta ar putea fi identificat!

| Andrei7520152 a răspuns:

Noteaza datele personale ale tipului. Suna la okazii si spune ce s-a intamplat.

| MultPreaInteleptulTractorist a răspuns:

Nu ai ce sa mai faci. Okazii nu raspunde pentru tranzactii, sunt toate la libera intelegere.

| BaiatulDePeTPU a răspuns:

Depune o plangere pentru frauda la cel mai apropiat sediu al politiei.

| Okaziiro a răspuns:

Salu, BigJon! In aceasta situatie iti recomandam sa faci o reclamatie la sectia de Politie de care apartii. Pentru solutionarea cazului Politia va apela la noi in vederea furnizarii de informatii despre cel reclamat. Intre Okazii.ro si Politia Romana exista un parteneriat astfel incat aceste cazuri sa poata fi rezolvate cat mai rapid.
Pentru informatii suplimentare ne poti scrie pe suport@okazii.ro sau ne poti suna la 0374 652 944.

| Marius511 a răspuns:

Persoana aceea trebuie sa aiba acolo niste date. Daca sunt false nu prea ai ce face

| Marius511 a răspuns:

Pentru 200 se merita sa cauti sa dai de el sad sad Fa-i un flagrant.

| sontzy a răspuns:

Cel mai bine daca nu rezolvi situatia...este sa scrii o scrisoare catre OPC(oficiul de protectie a consumatorului)

| konopi999 a răspuns:

Sincer si eu mi-am luat teapa tot pe okazii cu un psp si n-am putut face nimic huligani istia n-ai ce face degeaba te duci unde te duci ca nu primesti inapoi $$$