| georgianna a întrebat:

Am din nou o nelamurire.Rog persoanele aflate in cunostinta de cauza sa imi spuna daca exista cumva vreo lege/ordonanta/&co in ceea ce priveste o suprafata minima pe care trebuie sa o aiba un punct de lucru(situat in alt judet decat cel in care se afla sediul)pentru a putea obtine autorizatie (mediu, sanatate, pompieri)
Akltfel spus exista posibilitatea ca daca punctul de lucru are 18 mp sa nu primesti autorizatie?
Mentionez ca spatiul dispune de grup social, gresie, faianta, are 2 usi(iesire) si obiectul de activitate e vanzare cu amanuntul vinuri.
10x.
Mii de fundite

Răspuns Câştigător
| katala a răspuns:

Autorizarea (cea la care te referi) nu are legatura cu statutul (punct de lucru sau sediu sau mai stiu eu ce ) ci vizeaza obiectul de activitate, pentrui fiecare obiect de activitate existand cerinte concrete si specifice. Cred ca vei putea obtine autorizatia, pentru ca exista multe alte astfel de puncte care nu indeplinesc toate conditiile enumerate de tine. Bafta!

1 răspuns:
Janina
| Janina a răspuns:

Presupun ca pentru deschiderea unu nou punct de lucru trebuie sa anunti la Registrul Comertului, iar de acolo ti se vor da indicatiile necesare.
acum fireste ca este important si ce comercializezi tu acolo.