| Fabian29 a întrebat:

Am fost informat ca in curand o sa primesc un cec de 10.000Euro de la o ruda din Anglia. Imi poare spune cineva cum de poate incasa cat mai usor acest cec aici in Romania?

5 răspunsuri:
| andreeaw a răspuns:

Du-te la orice banca si-ti va explica mecanismul de inacasare si comisioanele de plata. incearca la bcr sau raifefisen, dar bcr clar are cea mai extinsa retea de banci cu care are conventii incheiate.

| PSHYCH8DYLLIC a răspuns:

Prin Western Union

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai grija sa nu fie o excrocherie la mijloc
nu trebuie sa ne spui noua daca este intr-adevar de la o ruda sau nu
daca este de la un necunoscut, sper ca esti la curent de riscuri, mai ales cele venite prin simplu mail de la necunoscuti totali
gandeste-te si sfatuieste-te cu parintii si cu cineva de la banca: specialist in consiliere, nu la ghiseu.

| Fabian29 explică:

De fapt este un Bank Draft... Caita pe google ce insemna sun si poze happy

| Fabian29 explică:

Aha mersi pentru sfat o sa am grija happy