| anonim_4396 a întrebat:

Am o ruda mai indepartata in Canada, eu fiind fin Romania, ce sanse as avea da ma mut acolo alaturi de ruda mea?
Momentan sunt clasa a 12-a si as dori sa fac facultatea aici, iar dupa facultate sa plec acolo.
Sunt recunoscute studiile de aici, acolo?
Se poate ajunde usor din Canada in SUA?
Se merita sa plec acolo sau mai bne in Anglia?
Dau funda celui mai bun raspuns!
Multumesc anticipat!

3 răspunsuri:
| ItsMeUncleDolanOrDolanDuk a răspuns:

Salut, nu te duce in Anglia, acolo ploua foarte mult si sunt foarte scumpe. Alege Canada daca ai sansa. Daca ai o ruda acolo poti ajunge foarte usor, nu diploma de facultate nu e recunoscuta acolo,

| KatPetrova a răspuns:

Nu se ajunge usor dar daca ai rude acolo care pot demonstra ca ai unde locui ai toate sansele sa obtii viza mai ales daca ai studiile terminate si peste 21 ani

| CreștinOrtodox a răspuns:

Eu din experiență îți spun, alege CANADA! Economia este foarte puternică, climatul puțin mai rece decât al României dar la fel ca al Angliei(ba chiar mai bun, nu plouă tot timpul). Iar în pricina facultății îți recomand să o faci acolo, diplomele românești nu sunt recunoscute în Canada așa că va trebui să faci din nou facultatea! happy