| rockellmy35 a întrebat:

Am nevoie de putin ajutor! Am doua prietene care acum sunt certate(bianca si daria). cearta a avut loc pe mess din cauza faptului ca daria a facut niste faze urate zillele astea si in timp ce se certau bianca i-a spus ca nu o cunoaste dar se referea la faptul ca nu o cunoaste cat e de sensibila/cat sufera cand se cearta cu un prieten, dar daria a luat-o personal si nu mai vrea sa vorbeasca cu bianca.Ea(daria)spune ca e treaba mea sa le impac pentru ca si ea a facut asa odata.Bianca i-a spus cat de rau ii pare, ca vrea sa se impace etc.dar daria se preface ca nu o cunoaste.Ce sa fac?(scuze categoria)

9 răspunsuri:
| AnnaAnnne a răspuns:

Bine deci treba ta nu e oricum sa le impaci nu te obliga nimeni. Daria si Bianca se vor impaca cu timpul.Amintestele de o faza amuzanta pe care ati trait.o toate sa radeti cu gura pana la urechi si vor incepe sa comunice intre ele, vor schimba amandoua idei despre subiect si vor incepe sa comunice sau faceti un lucru distractiv care va entuziasmeaza pe toate trei.Hai ca o sa reusesti tu pana la urma sa le impaci am incredere in tine si sunt sigura ca vor deveni prietene din nou. Succes!

| rockellmy35 explică (pentru AnnaAnnne):

Multumesc mult! O sa incerc!happy

| AnnaAnnne a răspuns (pentru rockellmy35):

N.ai pentru ce sunt sigura ca o sa reusesti sa le impacihappy!

| AnnaAnnne a răspuns (pentru rockellmy35):

Si scuze de greselile de scriere pe care le.am facut mai sus de abia acum le.am vazut

| Helăăăăăuu a răspuns:

Mai, eu zic sa le inchizi pe amandoua intr-o camera jumatate de ora. laughing

| sudenta a răspuns:

Sa le pui fata in fata sa-si rezorve problema si sa incerci sa le impaci tu

| rockellmy35 explică:

(scuze de categorie..am vrut sa o trimit la adolescenti dar na.)