| SoniaMihaela a întrebat:

Am niste insigne de argint sportive, medalii sportive si epoleti militari. Toate sunt foarte vechi si sunt germane. Cum ar trebui sa procedez daca vreau sa le vand?

11 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca sunt autentice, inainte de orice, trebuie sa le faci o evaluare, pentru a obtine un pret cat mai bun.Ai grija cu cine intri in contact.Mult noroc.

| SoniaMihaela explică (pentru anonim_4396):

Si in Germania, unde pot merge sa le fac o evaluare? Pentru ca nici nu vreau sa merg la oricine.

| anonim_4396 a răspuns (pentru SoniaMihaela):

Corect gandit. Orice muzeu are un evaluator.Te sfatuiesc insa ca de la inceput sa intrebi cat costa acea evaluare.Este posibil chiar sa le poti vinde direct la un asemenea muzeu.Fii cu bagare de seama.Mult noroc.

| SoniaMihaela explică (pentru anonim_4396):

Asta chiar nu mi-a trecut prin minte. Mersi frumos pentru sfat. Mersi, mersi.

| anonim_4396 a răspuns (pentru SoniaMihaela):

Cu mare placere.Mult noroc si o seara buna.

| SoniaMihaela explică:

Nu conteaza tara?

| AlexaAma a răspuns:

Iti poti face cont pe okazii.ro si le vinzi. Succes!

| DandysDE a răspuns:

Sunt interesat de astfel de decorati dar vreau sa vorbim despre autenticitate acestora( sun si multe falsuri pe piata )si daca se poate poze sa le vad sunt amator Dar cu conditia sa fie germane si vedem cu pretul. Contact: kassel_ag@yahoo.de

| SoniaMihaela explică (pentru DandysDE):

Va trimit un e-mail cu poze.

| DandysDE a răspuns (pentru SoniaMihaela):

Astept cu mare nerabdare e-mail, eu sunt in Germania iti pot da cateva adrese asta nu e o prb.Pe mine ma intereseaza personal am o istorie de fam cu armata germana

| DandysDE a răspuns (pentru SoniaMihaela):

Buna ziua, ma numesc Dandys A***** (DandysDE ) am primit pozele de la dvs sunt interesat mai mult de epoleti militari mai putin de medali si as dori sa stiu cum ati intrat in posesia acestora,(deoarece din imagini vad ca aveti taloanele ecusoanelor in lb. germana ceea ce ma face curios ) stiti este o zicala ''Mäna intinsa fara o poveste nu primeste nici un ban. Fiti profesionisti ce mama drac...'' si ce ''preis vorstellung '' cam cat credeti ca valoreaza si cam cat credeti dumneavostra ca puteti obtine pe aceste piese (la grup sau per bucata).Si care este pretul pe care doriti sa il obtineti (vreau sa stiu daca suntem pe aceeasi lungime de unda )si daca preturile sunt realiste < Whe are in business>