| qMentosanCuCola a întrebat:

Am o intrebare care tot ma macina... Am acasa niste lingurite vechi din argint si as dori sa le vand.Cum as putea sa le bag intr-o licitatie sau cum as putea sa procedez sa fiu sigura ca se vand? Va rog seriozitate si e URGENT! Dau funda

2 răspunsuri:
| VadTot a răspuns:

In primul rand trebuie sa te interesezi si sa stii mai multe despre ele. Ce fel de lingurite sunt, sa te duci sa vezi cat de pur este argintul din care sunt linguritele. Apropo cate lingurite ai?
Respectivele lingurite ar trebui sa fie dintr un argint foarte pur sa aive o vechime foarte mare. pentru a lua ceva banuti frumosi pe ele. altfel nu ti ajunge nici pentru o prajiturica si un suc!

| Sicmao a răspuns:

Buna, incearca sa le duci la un amanet din orasul tau sau din apropiere sau poti incerca cu site-urile de vanzare-cumparare gen : okazii, tocmai, olx etc. Recomand amanetul. Daca marfa e buna, primesti banii pe loc. A da, trebuie sa ai 18 ani.