| Dominicc a întrebat:

Am o intrebare legata de transfer de bani.
Daca nu am cont la banca adica nici card, pot primii bani prin transfer de la western union? sa imi puna cineva banii pe numele meu si sa ii ridic in aceeasi zi eventual.

Se poate asA?

sau ce metode mai sunt?
Multumesc

4 răspunsuri:
| TheBlackAng3l a răspuns:

Da poti

| atraiptatipovestiviata a răspuns:

Aproape din toate tarile din UE poti trimite bani prin Western Union sau Money Gram, depinde de la ce banca esti tu dispusa sa ii scoti, dar majoritatea bancilor lucreaza cu Western Union.
Persoana care vrea sa iti trimita bani trebuie sa zica doar numele tau COMPLET SI CORECT, orasul si tara. In urma transferului ei ii se va da un cod, pe care trebuie sa ti-l dea tie.
Cand vrei sa ridici banii va trebui sa zici codul acela, numele tau, ce suma ti-a trimis si din ce tara ti-au fost trimisi banii. (cateodata intreaba si orasul)

| LucaDezmir a răspuns:

ATENTIE! trebuie sa ai minimum 18 ani pentru a putea ridica banii.
poate Western Union nu este cea mai potrivita metoda. uite aici sase metode de transfer de bani, recenzate intr-o serie de 6 articole, alegi ce ti se potriveste mai bine. primul dintre articole este aici:
http://milionarulmioritic.com/......eybookers/

| Adriana1005 a răspuns:

Poti, trebuie sa ai 18 ani, buletinul la tine si sa stii de pe ce nume au fost trimisi banii(uneori te intreaba) daca nu ai 18 ani poti pune pe altcineva sa-ti ridice banii, alta varianta nu prea ai