| hipo a întrebat:

Am o persoana care a decedat, insa a incasat venituri din chirii (pana in ianuarie anul asta). Va mai trebui depusa declaratia dedicata daca persoana a decedat? Cine va depune? Persoana o depunea el singur.

2 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Pai persoana aia urmasi nu are? Cui au revenit proprietatile respective?

| hipo explică:

Are urmasi, dar nu s-a facut nici o succesiune simai dureaza. In plus, veniturile au fost deja inregistrate si acum trebuie declarate. Cam toti fug de asta, nimeni sa nu isi bata capul, mai ales ca acele venituri au ajuns pe mana proprietarului care acum e mort.