| Tudor_2273 a întrebat:

Cineva sa ma lamureasca...

Am PFA din 27 Ianuarie 2012 pana acum nu mi-am facut contract cu casa de Pensii si cu Casa de Sanatate. Din ce am inteles la pensii platesc 31.3% din venitul trecut in declaratia 220 care e 1000. dar aud de la altii ca se plateste 31.3% din venitul real adica cat am incasat in tot anul 2012. Daca e asa asta e cea mai mare porcarie pe care am ajuns sa o traiesc!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

N-ai inteles bine. Doar la sanatate se plateste dupa venitul net lunar, la celelalte se plateste dupa venitul asigurat (cel care l-ai stabilit in contractul de asigurare cu Casa de pensii publice si cu CNAS pentru asigurarile sociale), dar nu mai putin decat salariul de baza minim brut pe tara garantat in plata, care in 2012 a fost de 700 lei.

5 răspunsuri:
| Avocado7 a răspuns:

Bine ca ai traito si pe asta!

| Tudor_2273 explică (pentru Avocado7):

Site-ul asta duce lipsa de moderatori sau pur si simplu sunt atat de plictisiti sa mai cotrabaie prin raspunsuri imbecile. Ce ai patit dobitoaco, nu aveai ce face si te-ai gandit sa bagi un raspuns in doi peri? Baga-te la teme de casa tampito ca ma gandesc ai cam 16 ani. Cretina sparta!

| Avocado7 a răspuns (pentru Tudor_2273):

Ce-ai ma te apuca nebuneala asa.nici nu am inteles ce ai intrebat invata si tu sa scrii si sa fii mai explicit.doamne ce om.

| Tudor_2273 explică (pentru Avocado7):

Doamne de ce irosesti tineretea pe cei tineri. Cum e aici e si in viata, dai raspunsuri in doi peri - iti iei o palma. O sa vezi tu cand o sa mai cresti! Multa bafta.

| Avocado7 a răspuns (pentru Tudor_2273):

Bravo mie ca dau raspunsuri,, in doi peri''(nu am mai auzit niciodata de aceasta expresie)ai vreo problema cu raspunsurile mele?