| Girly97 a întrebat:

Este primul an în care am suficientă vechime pe anul trecut să pot redirecționa o parte din impozitul meu pe venit către ONG-uri. Am impresia că în ianuarie am depus declarația 230 către un ONG care a promis că se va ocupa de trimiterea declarației la ANAF însă până acum nu am primit nicio scrisoare prin poștă de la ANAF iar azi dimineață am mai văzut un ONG care reamintea printr-o postare că până pe 25 mai 2023 se pot depune declarațiile și am mai depus o dată declarația 230 pe anul 2022 însă la alt ONG. Ce este de făcut?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Se va intampla ca vei fi socotita neserioasa, mai ales de catre ONG care nu va primi banii.
Posibil sa fii atentionata si de ANAF ca ai gresit facand 2 declaratii.