| Anoniq a întrebat:

Am o problemă, cum pot sa platesc factura la digi online daca nu am internet banking?

8 răspunsuri:
| JicaContra a răspuns:

Daca ai card atasat contului atunci poti plati din contul tau, au solutie de plata cu, cardul
iar cont iti faci cu numarul contractului sau numar de factura

| Anoniq explică (pentru JicaContra):

Am cont, dar cand am vrut sa platesc online imi spune ca plata nu poate fii procesată...

| JicaContra a răspuns (pentru Anoniq):

Asta e alta mancare de peste prajit

ori era o problema momentana
ori efectiv dai telefon la *777 daca ai abonament/cartela digi si le freci ridichea!

| Anoniq explică (pentru JicaContra):

De la inceputul lunii nu merge...

| JicaContra a răspuns (pentru Anoniq):

Deci e o problema la tine in cont
suna la ei!
eventual mergi pana acolo ca ii ameninti ca raportezi cuiva ca vrei sa platesti on-line si nu poti asa trebuie sa mergi fizic in plina pandemie

| JulyDreams a răspuns:

Cred ca da. Imi amintesc ca primesti notificare pe mail, cand emit factura. Daca vrei sa platesti online iti cere ultimele cifre din CNP si apoi primesti un cod pe mobil, ca sa confirmi tranzactia.
Eu am internet banking, asa ca nu stiu sigur daca e musai sa-l ai.

| Anoniq explică (pentru JulyDreams):

Nu merge din păcate... Am incercat

| JulyDreams a răspuns (pentru Anoniq):

Ai incercat si de pe siteul digiromania.ro?
Uite aici un tutorial, pe canalul lor de YT: https://www.youtube.com/watch?v=mhbPOzSENCA