| Girly97 a întrebat:

Am observat ca atunci cand cineva imi trimite bani prin Revolut prin virament bancar, nu vad numele persoanei care imi trimite bani ci doar ca primesc bani de la Revolut Bank UAB. Asa este la toti?

1 răspuns:
| popescuhertz a răspuns:

Da, acest lucru este normal pentru ca atunci cand trimiti bani prin Revolut prin virament bancar, numele tau nu va fi afisat pentru persoana care primeste banii. In schimb, va aparea ca banii au fost trimisi de la Revolut Bank UAB. Acest lucru se datoreaza faptului ca Revolut Bank UAB este intermediarul care gestioneaza tranzactiile prin intermediul platformei Revolut.