| SlenderMan299 a întrebat:

Ce beneficii am dacă imi fac cont de Revolut Bank? Tot primesc notificări de la aplicația respectivă.

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Comisioane in plus fata de ale bancii. Ca sa alimentezi cardul trebuie sa ai un cont de banca. Bataie de cap.

| Violleta2022 a răspuns:

Nici un beneficiu.
Beneficiile le poti obtine numai de la o banca, care-ti ofera un card bancar cu care poti paltii oriunde pe acest glob si este acceptat la toate tranzactiile bancare.
In caz de plati gresite sau cand cineva iti ia mai mult din card, banca este asigurata si iti da banii inapoi.
Apoi, poti intra acnd vrei intr-o filiala a bancii unde ai cardul si poti afce opeariuni imediate sau chiar schimba cardul.
Nu am incredere in revolut si alte platforme de bani care se pot bloca sau dispare peste noapte.

Revolut NU este o banca, ci o platforma internationala de plati (care ofera servicii bancare) ca si paypalul si alte cateva zeci de asemenea platforme.

| mihai69 a răspuns:

Niciuna în special față de o altă aplicație de la o altă bancă serioasă.
Cu excepția poate a faptului că tot din contul ăsta poți tranzacționa și acțiuni, criptomonede sau valori (Au, Ag).
Sau a unui schimb valutar la rate foarte bune, ori a faptului că poți deține în același cont diverse valute. Dar nu mulți au nevoie de astea.

| Sfatuitorul2008 a răspuns:

Comisioane zero