| Visereale a întrebat:

Cum pot sa primesc bani de la cineva prin card bancar fara ca să-mi afle numele?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu poti. El trebuie sa stie codul IBAN (24 de litere si cifre in Romania) si automat cand se duce la banca afla si numele tau. Apropo! Orice card bancar este asociat unui cont sau depozit care au acel IBAN.

| Visereale explică (pentru Salontanul):

Mersi,dar o alta modalitate in care pot primi bani fără să-mi afle numele știi?

| Salontanul a răspuns (pentru Visereale):

Da. Se pare ca se poate la BRD. http://bancherul.ro/......pii--12162