| marian1645 a întrebat:

Am platit in data de 11 Martie 2015, contractul, 650 lei, la
SC Exclusive Employment Agency SRL, apoi am vazut ce se scrie despre firma asta...ca sint tepari, din cate observ nimeni nu a plecat nici macar pina la autocar...mi s-a spus ca ma vor suna si cum ca plecarea este pe data de 28 Martie 2015, la ce sa ma astept cind ma vor suna ..sa ma amine cu plecarea inteleg, nu? curios este si altceva ca autoritatile inca ii mai lasa sa functioneze zi dupa zi iar noi ne dam de ceasul mortii cum sa ne recuperam banii de la tepari prin plingeri si reclamatii, este format vreun grup la care sa ma alatur si eu?

6 răspunsuri:
| xXxXxCataxXxXx a răspuns:

Incearca sa i contactezi, daca nu singura optiune e sa mergi sa faci o plangere la politie

| marian1645 explică (pentru xXxXxCataxXxXx):

De acord, voi merge initial si la politie, dar as fi ca restul poate,, 2000,, de reclamanti, ma gindesc, astia cu siguranta au pile la politie de nu s-au sesizat cei in drept sa ia masuri sa inchida firma asta fantoma, din ce am vazut ca este scris de nenumarati pagubiti, nu s-a rezolvat nimic nici cu politie nici cu altcineva odata ce ei bine mersi functioneata cu atita incredere si prosteste zeci de oameni zilnic, firma asta nu se teme de nimic se pare....pentru pacaleala asta ma gindesc sincer la un mijloc de constringere fata de stricaciunea aia ce mi-a luat banii cu buna stiinta ca este teapa, multumesc de raspuns Cata.

| xXxXxCataxXxXx a răspuns (pentru marian1645):

Pai ar trebuie sa apara si chestia aceea cu sutele de reclamatii neluate in considerare de catre ei...la altcineva nu stiu la cine sa te sfatuiesc sa mergi...doar daca reusiti sa va adunati si sa faceti ceva impreuna un protest sau ceva de genul sa chemati televiziunea sa afle toata lumea despre ei poate sesizeaza cineva care nu e corupt si are un rang mai mare ca ei

| marian1645 explică (pentru xXxXxCataxXxXx):

Sint interesat totusi sa iau legatura cu ceilalti pagubiti de firma asta, ma gindesc ca sint undeva strinsi la vreo adresa ceva ca aici observ ca nu mai scrie nimeni nimic, asa in comentarii apar multi cu propuneri, genul, sa ne stringem, sa facem...pentru asta am si scris aici Cata, am zis ca gasesc acest grup format sa ma alatur si eu, cert este ca pe cale legala nu mai vad banii..pe asta se bazeaza si acesti borfasi ca sintem sub baza unei semnaturi a contractului, in acest fel ei pot continua la nesfirsit cu tepele, au spus ca ma suna pina pe 28 Martie, mai astept, apoi merg la firma asta, o sa vad ce fac .....iti multumesc pentru raspunsuri.

| Marya_Anna_1984 a răspuns:

Buna ziua si eu am încheiat un contract de mediere împreună cu soțul meu in data de 15 aprilie 2015 fara sa ne informam de ei înainte. Noua nu ni s-a dat o dată anume de plecare dar au zis maxim 2-3 luni. Acum urmarind atâtea comentarii urate despre ei am cam înlemnit. daca mai aflati ceva despre vreo plecare spuneți-ne si noua.din cate am aflat eu o firma ca sa poata trimite oameni la munca în străinătate trebuie sa aibă cod caen 7450 in schimb ei nu au codul acela ci 7810.

| marian1645 explică (pentru Marya_Anna_1984):

Nici eu nu stiam de acesti tepari inainte, evita sa spuna adresa corecta,, vasile conta,, asa ne-a prostit pe toti, eu am reusit sa recuperez 200 lei din suma de 650, autoritatile nu le fac nimic, altfel nu functionau din 2013 de cind tot prostesc oameni ce vor un loc de munca, si eu am ramas blocat cind am vazut dupa 3 ore de cind am platit la firma asta ce se scrie aici, imi spusesera ca plec pe 28 martie, am sunat pe 27 si...a zis un sarlatan din firma ca nu mi-a venit contractul din Germania, in schimb ei nici nu aveau acel contract cu firma germana la montaj schele. urmeaza sa-mi caute in termen de 8 luni un eventual loc de munca ..am facut scandal si ochelaristul ala mi-a returnat 200 lei, restul 450 s-au evaporat numai ca le-am batut la usa, sint acoperiti de politie, de cineva din ministerul asta de ris. avind in vedere ca a fost si televiziunea si tot isi continua activitatea de hoti