| Oana_Ioana_1992 a întrebat:

Am pus la pariuri sportive un bilet cu 10 meciuri.
Pentru a castiga ceva, trebuie sa nimeresc toate cele 10 meciuri sau macar unul? Si voi castiga suma depusa inmultit cu cota castigatoare.
Mersi

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu castigi nimic, asa este la pariuri, trebuie sa ghicesti toate rezultatele pentru a castiga.
Doar daca ai jucat tip sistem atunci poti castiga si cu mai putine rezultate exacte dar nu mai putine decat tipul sistemului.
De ex. joci 10 evenimente, poti juca tip sistem 9/10, 8/10, 7/10 si pentru a castiga trebuie sa obtii cel putin 9, 8, respectiv 7 rezultate exacte.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, pentru a castiga trebuie sa ai toate rezultatele exacte. Pe fiecare bilet scrie cat vei castiga.

| Oana_Ioana_1992 explică (pentru Ioandelasal):

Eu nu ma refer sa castiga suma aia mare. Ci suma pentru meciurile la care am zis corect. Nu i-au nimic pe ele?
Mersi

| Ioandelasal a răspuns (pentru Oana_Ioana_1992):

Nu castigi nimic, asa este la pariuri, trebuie sa ghicesti toate rezultatele pentru a castiga.
Doar daca ai jucat tip sistem atunci poti castiga si cu mai putine rezultate exacte dar nu mai putine decat tipul sistemului.
De ex. joci 10 evenimente, poti juca tip sistem 9/10, 8/10, 7/10 si pentru a castiga trebuie sa obtii cel putin 9, 8, respectiv 7 rezultate exacte.