| babyalexa a întrebat:

Am si eu o cateva intrebari.as vrea sa deschid o cafenea mica-bar intr-o localitate cu 7000de locuitori in constanta, eventual si cu ceva pizza pe vatra, sau shaworma, ceva de genul. dispun doar de 4000de euro.chiria nu este scumpa200-max300 euro lunar, tinand cont de localitate, spatiul vizat se preteaza la asa ceva, de fapt sunt 2 spatii lipite si ma gandeam la cel mare pentru bar sau la celalalt pentru shaworma.ma intereseaza ce forma sa aleg. if, ii, srl.mentionez ca nu am nevoie de angajati, ne-am ocupa noi de tot.va multumesc anticipat si va astept cu sugestii si idei.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Fata de situatia expusa cred ca cea mai buna forma ar fi intreprinderea familiala(fosta asociatie familiala), conform OG nr. 44/2008. Succes si numai bine!

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| katala a răspuns:

Ca de obicei @ioandelasal stie ce spune! Dar in alta ordine de idei, crezi ca vei avea desfacere? La 7000 locuitori inteleg ca e o localitate rurala; ai facut un studiu de fezabilitate? Ca sa-ti acoperi cheltuielile indirecte, cred ca ar trebui sa scoti peste 500 euro profit pe luna! Mult succces!

| babyalexa explică:

Nu stiu exact cat "voi scoate"ideea este ca sun f multi tineri inzona si nu exista nici un bar-cafenea sau ceva asemanator.doar bodegi de cartier unde nu intra decat clientii fideli.nu am experienta in afaceri, de aia am si cerut pareri.multumesc mult

| babyalexa explică:

Oricum eu ma gandisem la ceva mai complex, cu biliard tenis de masa, etc. dar tinand cont de faptul ca banii de care dispun sunt foarte putini, trebuie sa ma conformez. daca aveti ceva idei, sfaturi sau orice parere pertinenta va astept cu drag.si cine stie, poate si la o cafea