| Cătă_Cătălin_2000_4NvW a întrebat:

Am și eu o întrebare, pot verifica un cont de la o banca online sa vad cati bani am in acel cont? Nu am card.

17 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Trebe sa ai datele de logare codul pin si userul. Le poti cere personal la banca de care apartii trebuie sa mergi cu buletinul personal

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Băncile au un serviciu online la care trebuie să te contactezi.
Primești un user și o parolă și poți efectua operații online, și de asemenea să te uiți în cont să vezi câti bani ai, soldul contului.

| laSoledad a răspuns:

Ca sa vezi cati bani ai in cont, mergi la banca, dai buletinul si ceri un extras de cont. Acolo vei vedea toate intrarile si iesirile de bani.

| laSoledad a răspuns:

Oricum, e foarte ciudat ca nu ai card. Mergi si fa-ti unul.

| Zaygon a răspuns (pentru laSoledad):

La BT daca ai un cont in lei si mai vrei un cont in lei la al doilea cont nu iti mai ataseaza card. Daca vrei sa scoti banii din al doilea trebuie sa ii muti din al doilea in primul si dupa poti sa ii scoti. La depunere te lasa sa selectezi contul in care vrei sa depui banii.

| laSoledad a răspuns (pentru Zaygon):

A, ce prostie. Fac si ei economie de unde pot. Cel mai bine se duce la banca si cere un extras de cont daca vrea doar sa vizualizeze cati bani are, iar daca vrea sa-i scoata, sa faca cum i-ai spus tu.

| Zaygon a răspuns (pentru laSoledad):

Internet backing si mobile banking costa 5 lei la BT si ai avantaju ca poti seta limite la tranzactii, bloca carduri, etc.

| laSoledad a răspuns (pentru Zaygon):

No thanks, Sherlock. Sunt si internet banking-uri gratuite.

| Zaygon a răspuns (pentru laSoledad):

La mine e gratis de vreo 4 luni ca cica sunt client fidel(le folosesc serviciile de vreo 4 ani). Aia de la BRD sunt niste smenari.

| laSoledad a răspuns (pentru Zaygon):

Dar cine a pomenit ceva de BRD? laughing

| laSoledad a răspuns (pentru Zaygon):

Plus ca, clientii fideli sunt putini. Majoritatea inca trebuie sa plateasca 5 lei daca vrea IB. Nu e in interesul bancii sa reduca la foarte multi clienti taxa, fiindca si-ar pierde o particica din venituri.

| Zaygon a răspuns (pentru laSoledad):

5 lei mi se pare o suma infima tinand cont ca atunci cand trimit cuiva bani fac totul de acasa, la fel si cu plata la facturi. Dar avantajul cel mai mare e ca nu mai stau la cozi.
Cel mai mult am stat la coada 40 min si de atunci evit contactul cu functionarii pe cat posibil.

| Zaygon a răspuns (pentru laSoledad):

Apai ca tot ziceam d einternet si mobile banking, aia au cele mai mari costuri

| laSoledad a răspuns (pentru Zaygon):

Aici nu era vorba intre a da cinci lei sau a merge sa stai la coada. Aici era vorba intre a alege sa dai 5 lei pentru un internet banking sau nu, fiindca sunt alte banci care au internet bankingul gratuit. Asa ca ce tot atata propaganda pentru BT? Fiecare isi alege banca pe care o favorizeaza.

| AnaBelaAnaBela a răspuns:

Internet banking sau cum l-o chema la banca ta. Sau te duci la ghiseu si intrebi, daca e contul pe numele tau.

| CezarTT a răspuns:

Salut, Te conectezi cu cardul tău la aplicația băncii tale ex: La BT e BT pat si BT24.

| laSoledad a răspuns (pentru CezarTT):

N-ai citit intrebarea ca nu are card?! laughing