| lau1313 a întrebat:

Am un abonament la vodafone de 2-3 luni de zile si vreau sa renunt la el, sa nu il mai platesc. ce pot patii? ce imi pot face?

4 răspunsuri:
| visatorul78 a răspuns:

Pai te vor da in judecata sa recupereze toata valoarea abonamentelor pe perioada pentru care ai semnat contract. In mod sigur ai luat si un telefon finantat. Citeste contractul si vezi ce penalitati, amenzi sunt cuprinse acolo si ce vor face ei in cazul in care nu platesti. Cam aia vei pati. Dar vei plati mult mai mult. Un contract se respecta.
Poti incerca sa il cesionezi, sa gasesti alta persoana care sa il vrea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai nu prea poti sa faci asta, trebuie sa ai minim 2 ani sau mai mult de abonament la ei ca sa poti renunta la el. Dar daca vrei urgent sa renunti la el, poti rezilia contractul, dar o sa coste foarte mult!

| DiamondEyes a răspuns:

Proces! mai intai iti aduga majorari iar apoi proces.
Poti incheia abonamentul daca platesti valoarea sa pe cat timp ai facut, adica platesti valoare abon. pe 2 ani sau cat ai facut big grin

| lau1313 explică:

Si poti ajunge in instanta pentru chestia asta? am un amic care a facut ce am zis in prima intrebare, nu a mai platit si i-au venit plicuri acasa lunar, apoi au incetat.