| CristiB93 a întrebat:

Salut.Am facut o tampenie. M au sunat de la Vodafone cu o oferta la tableta si abonament la ea pentru internet si am acceptat-o. Acum dupa doua zile am realizat ca am gresit si vreau sa renunt.Am fost inregistrat cand am zis da la oferta si cred ca trebuie sa platesc daca renunt. Au trecut doar doua zile si inca nu am primit tableta Cum sa fac sa scap de oferta asta fara sa platesc?

Răspuns Câştigător
| Divy a răspuns:

Dacă te-au sunat și ai spus la telefon nu înseamnă că ai semnat un contract, mai greu este de reziliat dacă ai semnat și ai primit și tableta cea nouă.
Dacă vrei să refuzi oferta fie suni fie te prezinți la sucursala unde ai avut abonamentul și declini politicos oferta, menționând că ai alte planuri pe termen lung sau ai probleme financiare

5 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Tu credeai că primești tableta mai pe degeaba? laughing Prostia se plătește. Însă încearcă să îi contactezi și să întrebi dacă mai poți renunța.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De-asta copilasii trebuie sa ramana la tabletele de ciocolata si sa nu se mai incurce cu tehnologia.

| CristiB93 explică (pentru anonim_4396):

Poti sa vi cu o solutie sau daca nu nu am nevoie de altceva

| anonim_4396 a răspuns (pentru CristiB93):

Ii suni si rezolvi problema.

| CatalinVictor1985 a răspuns:

Daca nu ai semnat nimic ii ameninti cu protectia consumatorului ca te-au pacalit si renunta ei