| Ghosttt a întrebat:

Am un card ISIC brd, pentru studenti dar nu merge nici o aplicatie pentru a vedea soldul contului, stie cineva cum pot rezolva?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mergi la banca! Vei gasi un consultant care sa-ti explice.

11 răspunsuri:
| Yuoia a răspuns:

Nu merge nici un card pe nici o aplicatie. Trebuie sa te inregistrezi in Banca pentru aplicatia lor (cum s-o fi numind) ca sa ai acces la cont.

| mi25 a răspuns (pentru Yuoia):

BRDbaking. Eu am.

| Yuoia a răspuns (pentru mi25):

Asa din senin? Sau te-ai inregistrat la BRD si ti-a dat o parola.

| mi25 a răspuns (pentru Yuoia):

Nu, am mers la o agentie BRD si mi-a dat toate datele necesare. In prezent lucrez cu YOU BRD (care imi da parola de intrare in cont), pe trlrfon. Cu parola intru in cont pe laptop. Dar se poate instala contul si pe telefon. Asa am eu la BCR.
Trebuie sa mergi la o agentie sau sucursala BRD.

| Yuoia a răspuns (pentru mi25):

Si eu ce am spus?! Dar m-ai contrazis pentru ca pentru tine Banca nu e acelasi lucru cu agentie ori sucursala.

| mi25 a răspuns (pentru Yuoia):

Eu i-am raspuns celui care a postat intrebarea, nu tie. Prima data. Nu te-am contrazis nici afirmativ, nici negativ.
Eu i-am spus lui experience19 ca BRDbaking este modul de rezolvare. Cred ca sie, daca este student, sa se intereseze ce este asta si cum se obtine. In plus ti-am raspuns si tie la intrebarea "cum s-o fi numind".
Poti sa-mi spui unde te-am contrazis? Si unde confund cele trei notiuni: banca, agentie, sucursala?
Iti recomand sa citesti mai cu atentie ce se scrie.

| Yuoia a răspuns (pentru mi25):

Ia uita-te mai bine cui i-ai raspuns. Daca nu aveam notificare, nu stiam ce-mi zici.

| mi25 a răspuns (pentru Yuoia):

Ti-am raspuns la intrebarea: "Asa din senin? Sau te-ai inregistrat la BRD si ti-a dat o parola." Tu pe ce scris al meu te-ai bazat cand ai pus aceasta intrebare?

| mi25 a răspuns (pentru Yuoia):

Eu am precizat: prima data i-am raspuns celui care a intrebat.

| Yuoia a răspuns (pentru mi25):

Esti obositor. Citeste-ti raspunsurile, nu ma contrazice degeaba!

în 20 Martie | mi25 a răspuns (pentru Yuoia):
BRDbaking. Eu am.

Asta este primul tau raspuns. Si eu sunt Yuoia, nu cel care a pus intrebarea.

| mi25 a răspuns (pentru Yuoia):

Da, ai reptate. La mine aparea sters numele tau din paranteza.laughing